Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Ucz się z nami


Lekcje muzealne

Lekcje muzealne
 


Lekcje muzealne, do których prowadzenia wykorzystujemy zarówno krótkie, atrakcyjne filmiki pełne ciekawostek, jak i repliki oraz rekonstrukcje przedmiotów wykorzystywanych w życiu codziennym 1000 lat temu. Wśród tych ostatnich jest broń, biżuteria, odzież, narzędzie, przedmioty używane w kuchni, zabawki i wiele, wiele innych. Zgromadziliśmy ich do tej pory przeszło 500 - jest z czego wybierać! 

Lekcje przeprowadzamy w nowoczesnych i wygodnych pomieszczeniach. Jednakże, nawet najciekawsze pomoce dydaktyczne i najpiękniejsze przestrzenie nie zastąpią Pasjonatów, którzy w umiejętny i przystępny sposób przybliżać będą wiedze. Nieskromnie, ale w oparciu o opinie dotychczasowych uczestników, powiemy o sobie, że nimi jesteśmy.

Proponujemy 4 grupy tematów dla wszystkich grup wiekowych: 

 • Legendarne początki Polski
  Opowiedzmy je raz jeszcze – i te bardziej, i te mniej znane. Wykorzystując interaktywną animację, stworzymy ich nowe wersje. Kto pierwszy?
 • Jak żyli ludzie 1000 lat temu?
  Zdecydowanie byli od nas zaradniejsi, a przedmioty, którymi się otaczali i posługiwali, wykonywali samodzielnie. Weźmiemy je do rąk i zastanowimy się: do czego służyły?
 • Jak powstawało państwo polskie?
  Każdy podręcznik opowiada o tym, przybliżając najważniejsze postacie i wydarzenia. My zaskoczymy Was ciekawostkami, których nie znajdziecie w żadnym szkolnym skrypcie! 
 • Jak dawniej wojowano?
  We wczesnym średniowieczu bitwy i wojny były codziennością naszych przodków. Wspólnie skompletujemy uzbrojenie woja i nauczymy się kilku zręcznościowych sztuczek. 

Ważne: 
aktulanie, w związku z ograniczeniami administracyjnymi, lekcje muzelane odbywają się w grupach do 15 osób. 

CENY ZAJĘĆ MUZEALNYCH

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

Lekcje muzealne
(grupa do 15 osób)

8 PLN / os.

Opiekunowie grup

bezpłatnie

w przypadku lekcji poza Gnieznem doliczane są koszty dojazdu (1 km/1,50 PLN)

Zapraszamy na nasze lekcje muzealne.
Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zerezerwujemy termin:
nasz numer telefonu   61 42 646 41 wew. 210
nasz adres e-mail       rezerwacje@muzeumgniezno.pl