Poznaj nas


Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia
 


Przez lata zarówno praca poprzedników, jak i obecne działania, dostarczają Muzeum uznanie w postaci licznych nagród i wyróżnień. Niewątpliwie świadczy to o dużym zaangażowaniu, jakie wkładamy w realizację każdego zadania, ale także o dostrzeganiu naszego wysiłku na zewnątrz przez innych muzealników. Jak się jednak okazuje, sukcesy odnosimy nie tylko w dziedzinach związanych z nauką, sztuką, czy historią.

 

  2021

ARCHEOLOGI-CZNA WYSTAWA 2020 ROKU

Tytuł dla wystawy "Piast TOTAL WAR" przyznany w konkursie "Archeologiczna sensacja 2020 roku", organizowanym przez czasopismo "Archeologia Żywa"

WYRÓŻNIENIE

Wyróżnienie w kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza" w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2020” za katalog wystawy czasowej „Słowianie połabscy”

WYRÓŻNIENIE

Wyróżnienie w kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2020” za promocję inicjatyw muzealnych poprzez piosenki i teledyski

NOMINACJA

Nominacja regionalna w ogólnopolskim konkursie na "Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej"

 

  2020
GRAND PRIX W kategorii „Działalność wystawiennicza” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2019”, za wystawę „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”
WYRÓŻNIENIE Wyróżnienie w kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2019”, za profil Muzeum na portalu społecznościowym Facebook
WYRÓŻNIENIE Znalezienie się na liście „Najbardziej niezwykłe muzea w Polsce”, jako najbardziej niezwykłe muzeum wielkopolskie w zestawieniu serwisu internetowego Histmag.org oraz internautów, za szczególne walory turystyczne oraz bogaty i różnorodny zbiór eksponatów.

 

  2019
GRAND PRIX W kategorii „Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2018”, za kompleksową inwestycję „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – II etap”.
III NAGRODA W kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2018”, za wydarzenia „Koleje Wolności 1918-2018”. 
„TURYSTYCZNY PRODUKT ROKU 2019" Nagroda przyznana przez Redakcję „Forum Biznesu”, za wkład w rozwój turystyki w Wielkopolsce oraz popularyzację wiedzy na temat wczesnego średniowiecza w Polsce.

 

  2018
I NAGRODA W kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2017”, za wystawę mobilną „Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich”.
NOMINACJA W kategorii „Wystawy historyczne i archeologiczne” w „37. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2017”, za wystawę „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”.
MEDAL KORONACYJNY Wyróżnienie przyznane przez Radę Miasta Gniezna dla Zastępcy Dyrektora Muzeum Tomasza Sawickiego, za całokształt działalności edukacyjno-badawczej, związanej z historią miasta Gniezna i początkami państwa polskiego.
MEDAL KORONACYJNY Wyróżnienie przyznane przez Radę Miasta Gniezna dla dr. Tomasza Janiaka, za całokształt działalności edukacyjno-badawczej, związanej z historią miasta Gniezna i początkami państwa polskiego.

 

  2017
WYRÓŻNIENIE W kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2016”, za wystawę mobilną „Chrzest 966. U źródeł Polski”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2016”, za publikację „Architektura sakralna w początkach państwa polskiego (X-XIII wiek).
"DOBRY WZÓR 2017" Tytuł nadany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, za budowanie wizerunku Muzeum w sposób spójny, nowoczesny i konsekwentny.
TYTUŁ CZŁOWIEKA ROKU 2016 POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO W plebiscycie organizowanym przez „Głos Wielkopolski”, w ramach konkursu „Człowiek roku 2016 w Wielkopolsce”, dla Dyrektora Muzeum dr. Michała Bogackiego.
"CERTYFIKAT JAKOŚCI TRIPADVISOR 2017" Przyznany przez portal turystyczny TripAdvisor, za wysoką jakość usług turystycznych oraz uznanie wśród turystów.

 

  2016
II NAGRODA W kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa” w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2015”, za wystawę plenerową „Szlakiem nieistniejących zabytków”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii "Działalność wystawiennicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2015”, za wystawę „Dawna wytwórczość na ziemiach polskich”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii „Działalność naukowa i wydawnicza”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku”, za wydawnictwo „Rocznik Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. T.1/2015”.
II MIEJSCE W rankingu „Wielkie Skarby w Małych Miastach” organizowanym przez portal internetowy kulturaonline.pl.
MIEJSCE W TOP 5 Hitów turystycznych województwa wielkopolskiego, plebiscycie internetowym organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.
MEDAL KORONACYJNY Wyróżnienie dla Dyrektora dr. Michała Bogackiego przyznany przez Radę Miasta Gniezna, za zasługi dla organizacji 1050. rocznicy Chrztu Polski

 

  2015
WYRÓŻNIENIE W kategorii "Działalność naukowa i wydawnicza" w konkursie "Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2014", za publikację "Średniowieczna architektura sakralna w Polsce w świetle najnowszych badań".

 

  2014
NAGRODA GŁÓWNA W kategorii „Aplikacja mobilna – edukacja”, w konkursie „Mobile Trends Awards 2013”, za aplikację mobilną 3D „W gnieźnieńskim grodzie”.

 

  2013
NOMINACJA W kategorii „Wystawy etnograficzne i archeologiczne”, w „33. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2012”, za wystawę „Początki Państwa Polskiego”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii „Działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2012”, za edukacyjną stronę internetową Muzeum: www.edukacja.mppp.pl.

 

  2012
I NAGRODA W kategorii "Działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacja zbiorów", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2011”, za konserwację zespołu rzeźb średniowiecznych w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - Etap I".
NOMINACJA W kategorii "Konserwacja muzealiów", w „32. Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2011”, za za konserwację zespołu rzeźb średniowiecznych w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa kulturowego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - Etap I".

 

  2011
I NAGRODA W kategorii "Działalność wystawiennicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2010”, za wystawę „Stolica Prymasów”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii "Wydawnictwa", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce IZABELLA 2010”, za publikację: „Muzeum XXI wieku. Teoria i praxis”.

 

  2010
NAGRODA W kategorii "Działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2009”, za: "Zooart” - program edukacyjno-promocyjny do wystawy „Zoografika. 8. Gnieźnieńskie spotkania z plakatem”.
WYRÓŻNIENIE W kategorii „Działalność wydawnicza”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2009”, za katalog do wystawy: „Zoografika. 8 Gnieźnieńskie spotkania z plakatem”.

 

  2009
GRAND PRIX W kategorii "Działalność wystawiennicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2008”, za wystawę „Ars Scribendi. O sztuce pisania w średniowiecznej Polsce”.
GRAND PRIX W kategorii "Działalność wydawnicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2008”, za katalog wystawy: „Ars Scribendi. O sztuce pisania w średniowiecznej Polsce”.
NAGRODA W kategorii "Działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2008”, za "Dawne dzieje - program edukacyjno-promocyjny Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie”.

 

  2008
GRAND PRIX W kategorii "Działalność wystawiennicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2007”, za wystawę „Archeologia podwodna”.
NAGRODA W kategorii „Wydawnictwa”, w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2007”, za katalog wystawy pt. „Muzeum dla Gniezna”.

 

  2007
GRAND PRIX W kategorii "Działalność wystawiennicza", w konkursie „Wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce Izabella 2006”, za wystawę "Pokój i dobro. Franciszkanie Konwentualnie i Klaryski w Wielkopolsce od XVII do XIX w."