Nasza oferta


Zajęcia muzealne

Zajęcia muzealne
 


Program edukacyjny pt. "Się zaczęło w Polsce Piastów", skupia się wokół tematów związanych z powstawaniem naszego państwo. Opowiadamy, jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie i skąd w ogóle o tym wiemy. Pokazujemy, że historia to nie tylko wielkie bitwy i wydarzenia – to przede wszystkim ludzie, którym przyszło żyć w cieniu wielkiej polityki. O codziennym życiu sprzed 1000 lat mówimy przy użyciu multimedialnych animacji oraz wykorzystując repliki przedmiotów dawnych, a mamy ich ponad 500!

Oprócz tego prowadzimy także zajęcia z cyklu "Gniezno w XIX wieku". To lekcja prowadzona przez Muzealnego Detektywa, ktora pełna jest starych fotografii, przedmiotów z epoki, anegdot o życiu codziennym mieszkańców oraz wplecionych w narrację elementów gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej. Wszystko to sprawia, że historia XIX-wiecznego Gniezna staje się opowieścią pełną nietuzinkowych postaci i wydarzeń.

Nasza oferta edukacyjna składa się z następujących rodzajów zajęć:

Temat i formułę zajęć dostosowujemy zawsze indywidualnie do każdej grupy wiekowej. Nasi edukatorzy to pasjonaci, którzy w przystępny sposób przybliżają wiedzę o najwcześniejszym okresie historii Polski. Uznanie i sympatię, zarówno nauczycieli jak i uczestników zajęć, zdobywają wysokim poziomem merytorycznym przekazywanej wiedzy, ale także umiejętnością zainteresowania tematem i zaangażowania w jego aktywne poznawanie.

Zajęcia prowadzimy w formie stacjonarnej, wyjazdowej oraz online (za pomocą platformy Zoom).

Informacje o zwiedzaniu naszego Muzeum - tutaj

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego Muzeum jako jednego z punktów edukacyjnych wycieczki szkolnej m.in. w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w obszarze Kultura i dziedzictwo narodowe.

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zarezerwujemy termin:
t: 61 42 646 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl


Współpracujemy z