Nasza oferta


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania

Chcecie spędzić kreatywny czas z dziećmi? Zapewnić im moc atrakcji, a przy okazji przemycić trochę dodatkowej wiedzy? Wszystko to zapewni Rodzinna Ścieżka Zwiedzania! To aktywność, dzięki której dzieci i dorośli bawią się w muzealnego detektywa i z mapą w dłoni przemierzają Muzeum w poszukiwaniu wczesnośredniowiecznych przygód. Poznawanie początków Polski w ten sposób świetnie sprawdzi się także dla wycieczek z grupą dzieci.

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania składa się z sześciu stanowisk oraz kilkudziesięciu ciekawostek usytuowanych w różnych miejscach w Muzeum. Znajdziecie tam m.in. informacje o powstawaniu państwa polskiego, źródłach historycznych, wiadomości o pierwszych Piastach i ich władzy oraz treści związane z życiem codziennym naszych przodków. Wszystko przedstawione jest za pomocą ciekawych grafik i krótkich tekstów. Dodatkową atrakcją "na trasie" jest gra planszowa "Rex ambulans".

Chcecie skorzystać z Rodzinnej Ścieżki Zwiedzania? Zapytajcie w sklepie o mapę! Na jednej z jej stron znajdziecie quiz - to podsumowanie zdobytej wiedzy. Za popranie rozwiązany test w sklepie czekają upominki!

Jesteście nauczycielami? Zajrzycie do naszego pakietu edukacyjnego dla szkół podstawowych stworzonego w ramach Rodzinnej Ścieżki Zwiedzania:

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania:
t: 61 42 646 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania po Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP
Fot. Marcelina Chrzanowska, MPPP

Dane kontaktowe

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

ul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno
t: 61 426 46 41
e: sekretariat@muzeumgniezno.pl

NIP: 784-10-10-561, REGON: 639755382

PKOBP Oddział 1 w Gnieźnie
PL 16 1020 4115 0000 9402 0004 0816

Wycieczki, zajęcia muzealne, zwiedzanie indywidualne:
t: 61 426 46 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl


ZAJRZYJ DO NAS

   

Godziny otwarcia

od poniedziałku do niedzieli
od 9.00 do 18.00
Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Piastoziemcy
Wczesneśredniowiecze