Czekamy na Twoje zakupy.

Poszukiwany, poszukiwana...

Są plany i zadania, jest praca: poszukujemy do naszego zespołu specjalisty ds. promocji i informacji. Na kandydatury, przesłane mailowo wraz z wymaganymi załącznikami, czekamy niecierpliwie do poniedziałku, 8 marca br.

KOMUNIKATY

"Kultura muzyczna" już w sprzedaży

W sprzedaży mamy już nasz najnowszy katalog pt. "Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego". To trzeci już z kolei tom serii wydawniczej "Collectio Cathalogorum Gnesnensium".

"Piast TOTAL WAR" w muzeum w Sanoku

Od 17 lutego do 30 czerwca 2021 r. "Piast TOTAL WAR" można zobaczyć w Muzeum Historycznym w Sanoku. A to dopiero początek jej tegorocznego tournée.

Lekcje muzealne online

"Jak żyli ludzie1000 lat temu" oraz "Gniezno w XIX wieku” to tematy naszych lekcji muzealnych online.

Muzeum otwarte

Do zwiedzania naszego Muzeum  zapraszamy w piątki, soboty i niedziele, od godziny 10.00 do 17.00, także z czworonożnym towarzyszem.

Abakan w Zachęcie

Kompozycja Monumentalna, tkana rzeźba Magdaleny Abakanowicz, powstała specjalnie dla naszego Muzeum, prezentowana jest w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie.
Gnieźnieński abakan to jeden z kilkudziesięciu eksponatów wystawy „Rzeźba w poszukiwaniu miejsca” opowiadającej o polskiej rzeźbie na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

"Piast TOTAL WAR" archeologiczną wystawą roku

Nasza wystawa "Piast TOTAL WAR" otrzymała tytuł archeologicznej wystawy roku 2020, w plebiscycie magazynu "Archeologia Żywa". Drugie miejsce zajęła nasza "Archeologia Wysp".

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja

Od końca października gotowa jest Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja w naszym Muzeum, która stawia na wspólne, rodzinne poznawanie początków naszego państwa.

"Wyspy" - nasz nowy teledysk

Ukazał się nasz najnowszy teledysk, do piosenki pt. "Wyspy". Promuje on wystawę czasową pt. Archeologia wysp". Jego autorami są nasi koledzy z Muzeum.

KOMUNIKATY

Wczesneśredniowiecze.pl - nasz portal o wczesnym średniowieczu

Zapraszamy na nasz nowy portal internetowy: wczesneśredniowiecze.pl. Znajdziecie na nim informacje o epoce, w której swoje początki miała Polska oraz wiele innych państw współczesnej Europy. Tworzony jest specjalnie dla Was, przez badaczy tego fascynującego okresu.