Nasza oferta


Lekcje online

Lekcje online
 


W spotkaniach online stawiamy na aktywność (i aktywizację) uczestników, interakcję i zadawanie pytań: cenimy dociekliwość i krytyczne myślenie. Podczas lekcji wykorzystujemy specjalnie przygotowane edukacyjne materiały multimedialne, a wiedza i pasja prowadzących w połączeniu z ich niebanalnymi umiejętnościami artystycznym i teatralnymi sprawiają, iż historia Polski i Gniezna z łatwością wchodzi do głowy.

Z naszej oferty lekcji muzealnych polecamy szczególnie:

  • „Jak żyli ludzie 1000 lat temu?” z cyklu edukacyjnego „Się zaczęło w Polsce Piastów” 
    Podczas lekcji w (lekko) niekonwencjonalny i inspirujący sposób opowiadamy o tym, jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali, jednym słowem – jak żyli. Wykorzystujemy przy tym liczne repliki przedmiotów codziennego użytku oraz nasze krótkie filmy edukacyjne. Zajęcia stanowią świetne uzupełnienie programu szkolnego i są doskonałą powtórką wiadomości z zakresu historii Polski we wczesnym średniowieczu. Lekcje przygotowywane są zgodnie z wiekiem uczestników, dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

  • „Gniezno w XIX wieku” 
    Podczas lekcji przedstawiamy zmiany, które dokonywały się w układzie przestrzennym Gniezna, a których efektem jest dzisiejsze miasto. Dowiecie się m.in. jakie budynki zniknęły z miejskiego krajobrazu, jak i z czego z czego budowano w minionej epoce, jaką rolę w życiu społecznym pełniły nowo powstające zabudowania. Nie zabraknie mrożącej krew w żyłach historii o wielkim pożarze w 1819 roku, który przyczynił się do prawdziwej rewolucji architektonicznej i gruntowej przebudowy Gniezna. Zdjęcia, krótkie filmy, przedmioty z epoki, anegdoty o życiu codziennym mieszkańców, wplecione w narrację elementy gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej sprawiają, że historia miasta na przełomie XIX i XX staje się opowieścią pełną nietuzinkowych postaci i pełnych emocji wydarzeń. Lekcje przygotowane są z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.


Informacje organizacyjne:

  • lekcje prowadzimy od poniedziałku do piątku na platformie Zoom (transmisja online) w godzinach od 8:00 do 14:00, a w soboty po wcześniejszym uzgodnieniu (Instrukcja Zoom)
  • czas trwania lekcji to 45 minut
  • płatność: przedpłata realizowana na podstawie faktury, na konto bankowe Muzeum
  • rezerwacji należy dokonać na minimum 3 dni robocze przed planowanym terminem lekcji, wysyłając formularz zgłoszenia na adres rezerwacje@muzeumgniezno.pl


CENNIK LEKCJI MUZEALNYCH ONLINE

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

lekcje muzealne online

120 PLNRegulamin zajęć prowadzonych przez nasze Muzeum - tutaj

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zarezerwujemy termin:
t: 61 42 646 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl