Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Ucz się z nami


Program edukacyjny

Program edukacyjny
 


"Się zaczęło w Polsce Piastów"

Tak nazwaliśmy nasz program edukacyjny, który realizujemy w Muzeum. Dzięki niemu przystępnie i ciekawie opowiadamy o tym, jak powstało nasze państwo, jak żyli i czym się zajmowali nasi przodkowie no i skąd w ogóle o tym wiemy. Pokazujemy, że historia to nie tylko wielkie bitwy i wydarzenia – to przede wszystkim ludzie, którym przyszło żyć w cieniu wielkiej polityki. A często, jedynym śladem tych ludzi są dziś zabytki prezentowane w Muzeum. Zajęcia muzealne w ramach programu podzieliliśmy na dwa rodzaje.

  • Lekcje muzealne (4 tematy) podczas których, za pomocą krótkich animacji, replik i naszej wiedzy opowiadamy o początkach państwa polskiego.
  • Warsztaty muzealne (4 tematy) są trochę jak dawne zajęcia praktyczno-techniczne, których uczestnicy uczą się wykonując różne przedmioty sposobami zbliżonymi do tych z wczesnego średniowiecza.
  • Lekcje muzealne online realizowane za pośrednictwem internetu, podczas których opowiadamy o tym jak żyli nasi przodkowie przed 1000 lat oraz co się działo w XIX wieku w Gnieźnie.

Aktualnie prowadzimy tylko lekcje muzealne online - zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Wszystkie zajęcia odbywają się w specjalnie przystosowanych, nowoczesnych pomieszczeniach. Zajęcia trwają 45 minut i dostosowane są do różnych grup wiekowych. Nie są przeznaczone wyłącznie dla szkół. Mogą w nich uczestniczyć także dorośli – w grupach zorganizowanych (pow. 10 osób).

Prowadzący zajęcia – nasi edukatorzy, to pasjonaci, którzy w umiejętny i przystępny sposób przybliżają wiedzę o najwcześniejszym okresie historii Polski.

CENY ZAJĘĆ MUZEALNYCH

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

Lekcje muzealne
(grupa powyżej 10 osób)

8 zł / os.

Warsztaty muzealne
(grupa powyżej 10 osób)

12 zł / os.

Lekcje muzealne online

(grupa do 25 osób)

50 zł

Opiekunowie grup

bezpłatnie