Zobacz też
Artykuły

nie kitraj zabytków
Wielolecie
W roku 2023 obchodzimy wiele jubileuszy w jednym, stąd nazwa wystawy czasowej upamiętniającej historię działalności gnieźnieńskiego muzealnictwa oraz powstawania naszego Muzeum - "Wielolecie Muzeum".

nie kitraj zabytków
Brązowy a jednak bezcenny
Czy historia może ujawnić się podczas spaceru w malowniczych lasach czy nad jeziorami? Okazuje się, że tak, a nasze Muzeum jest tego doskonałym przykładem.

nie kitraj zabytków
Alkoholowe losy
W ramach programu "Nie kitraj zabytków" Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie pragniemy przybliżyć postać niezwykłego człowieka, który swoją działalnością przyczynił się do rozwoju miasta Gniezna oraz polskiego przemysłu alkoholowego.

nie kitraj zabytków
Gnieźnianie na medal
O Medalu Pamiątkowy, który przypomina o zbiórce pieniędzy oraz wysiłkach, jakie podjęto, by przywrócić pamięć o pierwszym królu Polski.

nie kitraj zabytków
Wójta mieliśmy?
Tablicę odnalazł i przekazał do zbiorów Muzeum w 2021 r. mieszkaniec Gniezna. Znalazł ją na strychu kamienicy przy ul. Gdańskiej, w której kiedyś mieściło się gnieźnieńskie wójtostwo.

nie kitraj zabytków
Czy to już zabytek?
Czy wszystko, co stare, można nazwać zabytkiem? Jak poddawać je konserwacji? Jakie nietuzinkowe przedmioty kryją nasze magazyny? O tym w artykule.

nie kitraj zabytków
Wyśpiewana historia
W związku z jubileuszem 50-lecia istnienia chóru, zorganizowano uroczystą galę, podczas której nastąpiło oficjalne przekazanie dyplomu do Muzeum.

nie kitraj zabytków
Złote pokolenia
O zdjęciu, z którego wyczytać można nie tylko historię rodziny, ale i gnieźnieńskiej działalności szklarsko-pozłotniczej. Zapraszamy na opowieść rodziny Sommerrey.

nie kitraj zabytków
Do śmietanki, a może czegoś innego?
Zabytek nie musi być duży, żeby kryła się za nim bogata historia. „Bohater” artykułu mieści się w jednej dłoni, a skrywa w sobie niezwykłą tajemnicę...

nie kitraj zabytków
Kilka słów o programie i niezwykłym pierścionku z brązu
W 2016 r. rodzina Hermana Radicke, poszukiwacza amatora, który przebywał na terenie naszego miasta pod koniec XIX w., przekazała do zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie pewien tajemniczy zabytek.
Dane kontaktowe
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnieul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno
t: 61 426 46 41
e: sekretariat@muzeumgniezno.pl
NIP: 784-10-10-561, REGON: 639755382
PKOBP Oddział 1 w Gnieźnie
PL 16 1020 4115 0000 9402 0004 0816
Wycieczki, zajęcia muzealne, zwiedzanie indywidualne:
t: 61 426 46 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl