Poznaj nas
Aktualności
KOMUNIKATY
Izabella dla wystawy, katalogu i teledysków
Izabella, nagroda wielkopolskich muzeów, ponownie trafiła w nasze ręce: doceniono naszą wystawę, wydawnictwa i działalność promocyjną.
WYDARZENIA
"Czy mam wejść do wody?" teledysk z Darkiem Malejonkiem
"Czy mam wejść do wody?" teledysk "Piast Superstars" czyli Darek Maleo Malejonek jako Mieszko I i Ewa Pitura jako Dobrawa.
IMG
„Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry”. Spotkanie z prof. Waldemarem Łazugą
Spotkanie pt. „Tożsamość Fyrtli. Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry” było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021. Tym razem przygotowaliśmy je wspólnie z Urzędem Gminy Czerniejewo. Nasz gość – znawca i piewca historii Wielkopolski oraz Austro-Węgier – prof. Waldemar Łazuga, opowiedział o związanym z Czerniejewem i Gnieznem Ludwiku Ćwiklińskim.
WYDARZENIA
"Na Kołobrzeg" teledysk z Markiem Piekarczykiem
„Na Kołobrzeg!” teledysk "Piast Superstars" czyli Bolesław Krzywousty i Marek Piekarczyk. Warto posłuchać (wezwania) na naszym muzealnym youtubie.
WYDARZENIA
Nowe przygody Borki i Sambora
Piaty tom serii komiksów "Borka i Sambor" już w dobrych księgarniach i, oczywiście, w naszym sklepie muzealnym.
IMG
”Złoto Aborygenów – Paweł Strzelecki i Modest Maryański”. Spotkanie w Trzemesznie
W ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli”. Tym razem w Trzemesznie, pod tytułem: ”Złoto Aborygenów – Paweł Strzelecki i Modest Maryański.” Bohaterowie spotkania związani byli zarówno z Trzemesznem, Gnieznem, jak i Australią. Jeden z nich wytyczał geografię kontynentu, drugi był właścicielem kopalni złota i upatrywał w Australii drugą Polskę.
KOMUNIKATY
„Postrzyżyny Ziemowita”. Odświeżamy nasze wystawy
Na naszych wystawach czasowych i stałych wprowadzamy zmiany, dzięki którym będą one mogły zostać przedłużone, a także wzbogacone o nowe eksponaty.
KOMUNIKATY
Piast Superstars
Projekt „Piast Superstars” zakłada stworzenie i publikację utworów audiowizualnych, z których każdy będzie osobną opowieścią o władcach z dynastii Piastów doby wczesnego średniowiecza. Nowatorskość przedsięwzięcia polega na wykorzystaniu formy muzyki rockowej oraz konwencji teledysku do przekazania treści historycznych.
KOMUNIKATY
Badania georadarowe na Wzgórzu Lecha
Nasze Muzeum rozpoczęło zadanie pod nazwą „Opracowanie i publikacja badań wykopaliskowych w Gnieźnie, prowadzonych w latach 1948 -1953", które otrzymało dofinansowanie w ramach programu „Ochrona zabytków archeologicznych” Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rezultatem tego projektu będzie publikacja książkowa, zawierająca interdyscyplinarne opracowanie wyników badań tzw. „milenijnych”, prowadzonych na terenie gnieźnieńskiego grodu w latach 1948-1953.
W ramach realizowanego projektu zaplanowano także badanie georadarem.
W ramach realizowanego projektu zaplanowano także badanie georadarem.
IMG
Spotkanie pt. „Melancholia a sopran polski z Witkowa – Claire Dux”
Drugie spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli” realizowane w ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna dedykowane było wybitnej divie operowej z Witkowa. Claire Dux śpiewała w największych salach operowych zarówno Europy jak i USA. Życie i niesamowite podboje artystyczne „dziewczyny z Witkowa” przybliżył gnieźnieński regionalista, śpiewak operowy Dawid Jung.
Dane kontaktowe
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnieul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno
t: 61 426 46 41
e: sekretariat@muzeumgniezno.pl
NIP: 784-10-10-561, REGON: 639755382
PKOBP Oddział 1 w Gnieźnie
PL 16 1020 4115 0000 9402 0004 0816
Wycieczki, zajęcia muzealne, zwiedzanie indywidualne:
t: 61 426 46 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl