Czekamy na Twoje zakupy.

Praca szuka człowieka

Ogłaszamy konkurs na stanowisko Asystenta w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Zapraszamy wszystkich do składania swoich ofert. Czekamy na Was!

KOMUNIKATY

Archeologiczna wystawa roku 2020 dla "Piast TOTAL WAR"

Nasza wystawa "Piast TOTAL WAR" otrzymała tytuł archeologicznej wystawy roku 2020, w plebiscycie magazynu "Archeologia Żywa". Drugie miejsce zajęła nasza "Archeologia Wysp".

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja

Od końca października gotowa jest Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja w naszym Muzeum, która stawia na wspólne, rodzinne poznawanie początków naszego państwa.

"Jak żyli ludzie 1000 lat temu" - zajęcia online

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na lekcje muzealne pt. "Jak żyli ludzie1000 lat temu" w wersji online. Skoro nie możecie przyjść do nas, my "przyjdziemy" do Was. Proponujemy wszystkim specjalnie przygotowaną lekcję z naszego programu edukacyjnego "Się zaczęło w Polsce Piastów".

Muzeum nieczynne do odwołania

W związku z sytuacją panującą w kraju, związaną z pandemią, Muzeum pozostaje nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

"Wyspy" - nasz nowy teledysk

Ukazał się nasz najnowszy teledysk, do piosenki pt. "Wyspy". Promuje on wystawę czasową pt. Archeologia wysp". Jego autorami są nasi koledzy z Muzeum.

KOMUNIKATY

Wczesneśredniowiecze.pl - nasz portal o wczesnym średniowieczu

Zapraszamy na nasz nowy portal internetowy: wczesneśredniowiecze.pl. Znajdziecie na nim informacje o epoce, w której swoje początki miała Polska oraz wiele innych państw współczesnej Europy. Tworzony jest specjalnie dla Was, przez badaczy tego fascynującego okresu.

Koleje historii 1920-2020

W tym roku skromniej niż w latach minionych, zorganizowaliśmy we współpracy z Kolejami Wielkopolskimi sp. z o.o. naszą akcję w pociągach. Opowiadaliśmy o udziale Wielkopolan w wojnie polsko-bolszewickiej oraz oczywiście w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

"Kultura muzyczna" w muzeum w Pabianicach

Od 19 września 2020 r. do 31 marca 2021 r. naszą "Kulturę muzyczną w początkach państwa polskiego, oglądać można w Muzeum Miasta Pabianic. Różni się ona od tego co prezentowaliśmy, przede wszystkim nieco odmiennym zestawem pokazywanych zabytków. Zapraszamy!

Pokaz filmu "Wiktoria 1920"

17 i 18 września 2020 r. w Muzeum odbywały się pokazy wyjątkowego filmu pt. "Wiktoria 1920", przygotowanego przez Fundację Koncept Kultura.