Czekamy na Twoje zakupy.

"Jak żyli ludzie w Polsce 1000 lat temu" - zajęcia online

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na lekcje muzealne pt. "Jak żyli ludzie w Polsce 1000 lat temu" w wersji online. Skoro nie możecie przyjść do nas, my "przyjdziemy" do Was. Proponujemy wszystkim specjalnie przygotowaną lekcję z naszego programu edukacyjnego "Się zaczęło w Polsce Piastów".

Konkurs na stanowisko kierownika

Ogłaszamy konkurs na stanowisko kierownika naszego nowego działu - Działu Promocji i Marketingu. Zapraszamy wszystkich do składania swoich ofert. Czekamy na Was!

Muzeum nieczynne do odwołania

W związku z sytuacją panującą w kraju, związaną z pandemią, Muzeum pozostaje nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

"Wyspy" - nasz nowy teledysk

Ukazał się nasz najnowszy teledysk, do piosenki pt. "Wyspy". Promuje on wystawę czasową pt. Archeologia wysp". Jego autorami są nasi koledzy z Muzeum.

KOMUNIKATY

Wczesneśredniowiecze.pl - nasz portal o wczesnym średniowieczu

Zapraszamy na nasz nowy portal internetowy: wczesneśredniowiecze.pl. Znajdziecie na nim informacje o epoce, w której swoje początki miała Polska oraz wiele innych państw współczesnej Europy. Tworzony jest specjalnie dla Was, przez badaczy tego fascynującego okresu.

Koleje historii 1920-2020

W tym roku skromniej niż w latach minionych, zorganizowaliśmy we współpracy z Kolejami Wielkopolskimi sp. z o.o. naszą akcję w pociągach. Opowiadaliśmy o udziale Wielkopolan w wojnie polsko-bolszewickiej oraz oczywiście w Bitwie Warszawskiej 1920 r.

"Kultura muzyczna" w muzeum w Pabianicach

Od 19 września 2020 r. do 31 marca 2021 r. naszą "Kulturę muzyczną w początkach państwa polskiego, oglądać można w Muzeum Miasta Pabianic. Różni się ona od tego co prezentowaliśmy, przede wszystkim nieco odmiennym zestawem pokazywanych zabytków. Zapraszamy!

Pokaz filmu "Wiktoria 1920"

17 i 18 września 2020 r. w Muzeum odbywały się pokazy wyjątkowego filmu pt. "Wiktoria 1920", przygotowanego przez Fundację Koncept Kultura.

KOMUNIKATY

"Zaczynamy od początków" - nasz teledysk

Zachęcamy do obejrzenia naszego teledysku pt. "Zaczynamy od początków". Pokazaliśmy w ten sposób nasze Muzeum po ostatnim remoncie.

KOMUNIKATY

Grand Prix i IZABELLA 2019 za "Kulturę Muzyczną"

Wprawdzie na razie tylko listownie, ale zawsze! Dostaliśmy GRAND PRIX i statuetkę IZABELLA 2019 za naszą ubiegłoroczną wystawę "Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego".

"Słowianie połabscy" w sprzedaży

Ukazał się drugi katalog z naszej serii "Corpus Catalogae Gnesnensis". Tym razem są to "Słowianie połabscy" pod red. Pawła Szczepanika oraz Łukasza Kaczmarka. Jest on efektem wystawy pod tym samym tytułem.

"Piast TOTAL WAR" w muzeum w Świdnicy

Od 15 lipca do 31 grudnia 2020 roku wystawę w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza w Świdnicy, można oglądać wystawę "Piast TOTAL WAR". Przygotowaliśmy ją wspólnie ze świdnickim Muzeum, a wcześniej była ona prezentowana u nas.

"Uwaga historia!" w muzeum w Wolinie

Od 28 lipca do 31 sierpnia 2019 r. nasza wystawa "Uwaga historia!" prezentowana była w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie. Ta miejscowość ma ogromne znaczenie dla rozwoju polskiego (i nie tylko) odtwórstwa okresu wczesnego średniowiecza, o czym zresztą wystawa również wspominała.

"Archeologia Gniezna" w muzeum w Poznaniu

Od 24 stycznia do 31 marca 2019 r. wystawa "Archeologia Gniezna" prezentowana była w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. To było dla nas szczególnie ważne, bo kiedyś byliśmy oddziałem poznańskiego muzeum.