Otwarcie wystawy ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w Chicago!

Naszą wystawę otworzył, m.in. widoczny na zdjęciu Konsul Generalny RP, Piotr Janicki, fot. Andrzej Baraniak

Tego jeszcze nie było! 15 maja 2017 nasza mobilna wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" została pokazana w budynku stanowym James R. Thompson Center pod adresem 100 W. Randolph Street w Chicago! Jesteśmy zaszczyceni, iż na naszą ekspozycję zapraszają Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago oraz Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, a oficjalnego otwarcia dokonali Gubernator Stanu Illinois Bruce Rauner oraz Konsul Generalny RP, Piotr Janicki.

Relacje z tego wydarzenia udostępniło już kilka mediów:

Radio Deon24.com

Telewizja POLVISION (18 minuta)

Serdecznie zapraszamy wszystkich Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, w Chicago i okolicach do tego, by dzięki naszym organizatorom mogli poczuć bliżej historię swojego kraju. Wystawa przetłumaczona została także na język angielski dlatego wydarzenie skierowane jest także dla osób, które nie znają języka polskiego. Wystawę w tym miejscu będzie można oglądać do 19 maja 2017 roku.

Od 20 maja nasza ekspozycja będzie pokazywana w oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Przez miesiąc wystawa odwiedzi cztery oddziały: Bridgeview, Schaumburg, Mount Prospect oraz Norridge.

To kolejne miejsce za granicą, w którym zaprezentowaliśmy naszą ekspozycję, ale przypominamy, że wystawę pokazywaliśmy do tej pory w wielu innych krajach poza granicami naszego państwa, m.in. Bułgaria, Kanada, Japonia, Czechy, Włochy czy Szwecja. 

_______________________________________________________________________________________________


Czy wiecie, że naszą wystawę można zamówić do szkoły, domu kultury czy urzędu? Wystarczy skontaktować się z osobą odpowiedzialną za ekspozycję ze strony naszego Muzeum:

e: halina.kowalska@muzeumgniezno.pl

fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
fot. Andrzej Baraniak (Deon24.com)
Naszą wystawę otworzył Gubernator Stanu Illinois Bruce Rauner

#wystawa #chrzest #966 #Chicago #Polska