Rodzinna niedziela w Muzeum

Czy Wasze dzieci lubią niespodzianki? Z myślą o całych rodzinach zaplanowaliśmy niedzielę pełną historycznych zagadek i tajemnic, które czekają na rozwikłanie. Rodzinne spotkanie zaczynamy o godz. 11.00 w najbliższą niedzielę, tj. 28.02.2016 w naszym Muzeum.

Podczas Rodzinnej niedzieli w Muzeum będziemy zwiedzać i słuchać opowieści o wystawie Początki Państwa Polskiego. Następnie muzealnicy pokażą Wam zabytki znalezione w zakamarkach muzealnych magazynów archeologicznych i opowiedzą ich historie. Niektóre z  tych niezwykłych eksponatów będziecie mogli dotknąć i obejrzeć z bliska. Czeka na Was także specjalnie przygotowany quiz oraz niespodzianki za jego rozwiązanie. 

Rodzinne niedziele w Muzeum zostały uznane przez dziennikarzy w podsumowaniach rocznych, ale przede wszystkim cieszą się dużym zainteresowanie aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z naszego Muzeum. Zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w naszych rodzinnych spotkaniach – dołączcie do nas już w najbliższą niedzielę! 

Rodzinna niedziela w Muzeum odbędzie się 28.02.2016 o godz. 11.00 i potrwa do 12.30. Spotykamy się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w dolnych salach wystawowych (Początki Państwa Polskiego). 
 

Wstęp wolny!

Prowadzenie: Anna Lubczyńska (Pracownia eduakcyjna)

Oprowadzanie: Jakub Magrian (Pracownia historyczna)

#rodzinnie #muzeum #niedziela #dzieci