Informacje ogólne

 

Jednym z priorytetowych działań naszego Muzeum jest edukacja. Nasi uznani wśród specjalistów edukatorzy zapraszają do nowoczesnego kontaktu z historią, do której dochodzimy promując kreatywność, ekspresję twórczą i powszechny dostęp do wiedzy. Nasze zajęcia to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, ale także miejsce inspirującego spotkania przeszłości i teraźniejszości. Tworzymy podstawy do komunikacji kulturowej, wspieramy rozwijanie tożsamości i świadomości narodowej oraz światowego dziedzictwa kulturowego.

Podstawę naszego programu edukacyjnego stanowią lekcje muzealne poświęcone narodzinom państwa polskiego, pierwszym władcom oraz ówczesnej kulturze i życiu codziennemu. Wizyta w Muzeum to również okazja do skorzystania z oferty warsztatowej, szeregu działań, dzięki którym nabyć możemy konkretne umiejętności i doświadczyć niepowtarzalnej zabawy w historycznym kostiumie. Nasza działalność edukacyjna to również materiały edukacyjne i publikacje przeznaczone zarówno dla najmłodszych odbiorców jak i nauczycieli.

Współpracujemy z wieloma podmiotami i szkołami, a najbliżej z gnieźnieńskim I LO, z którym dzielimy budynek. Nasi edukatorzy realizują swoje cieszące się powodzeniem działania nie tylko w naszym Muzeum, ale także poza jego murami.

Zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godz. 8.30 - 15.30. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w nich w kasie muzealnej (tel. 61 426 46 41 w. 210), tutaj możecie również zarezerwować zwiedzanie wystaw.

Liczba uczestników w jednej lekcji: 25 osób + opiekunowie (istnieje możliwość zwiększenia liczby uczestników po konsultacji z Pracownią edukacyjną: 61 426 46 41 w. 221)

Pamiętajcie o zgłoszeniu się na dwa tygodnie przed planowanym przyjazdem. Ułatwi to organizację zajęć dla Was. 

Większość zajęć prowadzimy w sali edukacyjnej, czasami proponujemy spotkania również na wystawach.

Zajęcia w Muzeum trwają 45 minut więc bardzo prosimy o punktualność. Będąc już u nas na miejscu, należy zgłosiś się w kasie i uregulować należność za zajęcia. Koszt udziału jednej osoby w lekcji muzealnej to tylko

5 zł, opiekunowie są zwolnieni z opłat.