”Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” - otwarcie wystawy w Pobiedziskach

kadr z animacji

7 listopada 2017 r. o godz. 11.00 otwieramy wystawę "Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich". Pierwszy pokaz odbędzie się w Pobiedziskach - w Areszcie Śledczym! Wystawa jest jednym z elementów projektu "Legenda o św. Wojciechu...", w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne i pakiet edukacyjny dla szkół. 

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z drzwi gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.
 
 
Zobacz ANIMACJĘ (film na YouTube)
 
W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół (pobierz) z przykładowymi scenariuszami lekcji. 
 
Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.
 
Kolejne pokazy wystawy "Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich":
 
9-23 listopada 2017 r.
Urząd Miejski w Kcyni, Rynek 23
Otwarcie 9 listopada o godz. 12.00
 
27 listopada - 14 grudnia 2017 r.
Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, ul. Doktora Tkaczowa 146 
Otwarcie 27 listopada o godz. 17.00
 
18-31 grudnia 2017 r.
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, ul. 1 maja 15
Otwarcie 18 grudnia 2017 r. o godz. 14.00
 
Zapraszamy!

 
 
Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#ŚwiętyWojciech #film #animacja #wystawa