Muzeum na witrynach sklepowych

fot. MPPP w Gnieźnie


Wieloformatowe plansze popularyzujące historię po raz kolejny pojawiły się na witrynach sklepowych w centrum Gniezna. Nasze Muzeum kontynuuje rozpoczęty cztery lata temu projekt wystaw plenerowych, które dosłownie wychodzą na ulice miasta i przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

W tym roku na planszach prezentujemy rysunki satyryczne autorstwa Tomasza Pląskowskiego komentujące ciekawe wątki z historii i życia codziennego wczesnego średniowiecza. Wybraliśmy je z cyklu „Czy wiesz, że…”, który publikujemy na naszym profilu na Facebooku.

Czego można dowiedzieć się z naszej wystawy? Chociażby tego, kto w czasach Piastów wlepiał mandaty i pilnował porządku, skąd pochodzą słowa „sierpień” i „bluetooth”, jak wysocy byli wojowie. Nie zabraknie też tematów burzących powszechne wyobrażenia, m.in. o dacie chrztu Mieszka I, wykształceniu pierwszych władców czy liczbie ich potomstwa.

Wystawie towarzyszy aplikacja mobilna Muzeum Gniezno Mobilne, dzięki której dowiecie się jeszcze więcej na temat wczesnego średniowiecza oraz poznacie lokalizacje wszystkich plansz naszej wystawy.

Miłego zwiedzania!
 

Autor cyklu „Czy wiesz, że…”:
dr Michał Bogacki

Autor rysunków:
Tomasz Pląskowski

Autorzy tekstów w aplikacji:
Jarosław Mikołajczyk, Anna Lubczyńska

Produkcja:
Magda Robaszkiewicz

Opracowanie graficzne:
YOS Studio

 

Lokalizacje wystawy w Gnieźnie:

Rynek 6, Żuraw i Czapla 

Rynek 5, Misz Masz

ul. Warszawska 1, Pasmanteria

ul. Warszawska 38, Lookweel

Zielony Rynek 4, Lookweel

Zielony Rynek 12, Fotostube

Grzybowo 34, Dobry Browar

ul. Tumska 15, Cafe Bistro

ul. Tumska 4, sklep Tumska

ul. Kostrzewskiego 1, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 

#WystawaPlenerowa #HistoriaNaWesoło