Prezentacja wystawy „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” w Łubnicy

kadr z filmu


4 listopada 2018 r. o godz, 16.00 miała miejsce prezentacja i prelekcja dla seniorów poświęcona wystawie mobilnej „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”. Wydarzenie odbyło się w Sali Wiejskiej, ul. Dożynkowa 4, 64-050 Łubnica

Wystawa której poświęcona była prezentacja jest jednym z elementów projektu „Legenda o św. Wojciechu...”, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne oraz pakiet edukacyjny dla szkół. 

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.
 

 
 
 

W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.
 
---
 
4 listopada godz. 16.00
Sala Wiejska
ul. Dorzynkowa 4, 64-050 Łubnica
 


---

 

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
 

#śwWojciech #Gniezno #WystawaMobilna