„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” w Grodzisku Wlkp.

kadr z filmu

Od 24 października 2018 r. naszą wystawę mobilną „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” można było zobaczyć w Grodziskiej Bibliotece Publicznej, ul. Kolejowa 12, 62-065 Grodzisk WlkpEkspozycja była dostępna dla zwiedzających do 5 listopada br.

Wystawa jest jednym z elementów projektu „Legenda o św. Wojciechu...”, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne oraz pakiet edukacyjny dla szkół.

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.

W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.

---

24 października- 5 listopada 2018
Grodziska Biblioteka Publiczna w Grodzisku Wielkopolskim,
ul. Kolejowa 12, 62-065 Grodzisk Wlkp
otwarcie wystawy: 24 października o godz. 11.00

---

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#śwWojciech #Gniezno #WystawaMobilna