”ARCHEODŹWIĘKI” - warsztaty dla dorosłych

Fot. FOTOSTUBE

28 listopada 2017 r. o godz. 17.00 odbędą się w naszym Muzeum warsztaty dla dorosłych "ARCHEODŹWIĘKI", które poprowadzi Stanisław Mazurek. Warsztaty skierowane są do nauczycieli, muzealników, animatorów kultury i wszystkich zainteresowanych muzyką oraz wczesnym średniowieczem profesjonalnie i amatorsko. Koszt warsztatów: 25 zł/os.

TRWAJĄ ZAPISY: rezerwacje@muzeumgniezno.pl | 61 426 46 41 w. 210

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się:

• z czego i dlaczego przodkowie tworzyli instrumenty?
  • skąd dziś czerpiemy wiedzę o tak ulotnej dziedzinie jak muzykowanie w dawnych wiekach?

Prowadzący pokaże:

• repliki instrumentów, które prowadzący wykonuje samodzielnie
  • ich budowę z użyciem konkretnych narzędzi i materiałów

Uczestnicy wzbogacą się o:

• techniki wydobycia naturalnego głosu archaicznego (po odpowiednim przygotowaniu będzie można wziąć udział w warsztatach)

Prezentuję instrumenty muzyczne zgromadzone w prywatnej kolekcji wzbogacając to barwną opowieścią o historii i archeologii. Zapoznaję z walorami dźwiękowymi i przedstawiam etapy budowy instrumentów. Wprowadzam w świat dawnych dźwięków podczas warsztatów.

Stanisław Mazurek

Stanisław Mazurek: od 20 lat prowadzi badania nad instrumentami oraz muzyką dawną od pradziejów do renesansu, z naciskiem na średniowiecze. W swojej pracowni lutniczej rekonstruuje instrumenty sprzed stuleci, wydobywa z nich dźwięki i przekazuje te umiejętności innym.

Koszt: 25 zł/os.
Czas trwania: 2 godziny