Uroczysty finisaż naszej wystawy w Chicago

Fot. Andrzej Baraniak

15 lipca 2017 r. w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Norridge odbyło się uroczyste zakończenie prezentacji naszej mobilnej wystawy „Chrzest 966. U źródeł Polski”, która była udostępniona klientom odwiedzającym cztery oddziały P-SFUK na terenie aglomeracji chicagowskiej.

Dziękując za możliwość prezentacji wystawy w oddziałach Unii oraz za pomoc finansową przy jej zorganizowaniu prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich Ewa Koch wręczyła wiceprezesowi Unii Robertowi Radkowskiemu pamiątkową plakietę i powiedziała:

Dziękujemy nie tylko za tę wystawę, ale za całą współpracę, przede wszystkim za wsparcie finansowe, którego państwo udzielacie naszej działalności.

Szef Unii na terenie naszej aglomeracji zrewanżował się podobnym dyplomem dziękując obecnym na uroczystości nauczycielom za możliwość prezentowania wystawy, która szczególnie dla młodych Amerykanów polskiego pochodzenia jest przykładową lekcją historii. Robert Radkowski wręczył pedagogom kwiaty. Mówiąc o poznawczej wartości prezentowanej wystawy powiedział:

Według mnie jest to wydarzenie, które też przybliżyło historię Polski nie tylko członkom naszej Unii, organizacjom ale też pracownikom, bo według mnie była to świetna lekcja historii. Świetnie przygotowane szesnaście plansz, które dokładnie opowiadały o początkach powstania państwa polskiego. Ta wystawa podróżowała pomiędzy naszymi oddziałami tutaj na terenie Chicago i cieszyła się ogromną popularnością, jeżeli chodzi o komentarze, które otrzymaliśmy od naszych członków.

Relacja powyżej zaczerpnięta z portalu Deon24.com, którą przygotował Andrzej Baraniak. To dopiero początek naszej współpracy ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Chicago. Planujemy jeszcze prezentację wystawy w kilku miejscach w Ameryce i nie tylko!

Otwarcie wystawy odbyło się w budynku James R. Thompson Center pod adresem 100 W. Randolph Street w Chicago! Jesteśmy zaszczyceni, iż na naszą ekspozycję zapraszali: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago oraz Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, a oficjalnego otwarcia dokonali Gubernator Stanu Illinois Bruce Rauner oraz Konsul Generalny RP, Piotr Janicki.

Relacje z tego wydarzenia udostępniło już kilka mediów:

Radio Deon24.com

Telewizja POLVISION (18 minuta)

Od 20 maja do 15 lipca 2017 r. nasza ekspozycja została pokazana w oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Przez miesiąc wystawa odwiedzi cztery oddziały: Bridgeview, Schaumburg, Mount Prospect oraz Norridge.

#chrzest #966 #wystawa #mobilna #Chicago