Jesteśmy w finale konkursu Dobry Wzór!

Oto niektóre z produktów naszego SIW.

Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Nasz System Identyfikacji Wizualnej zaprojektowany przez firmę BETTERANDMORE dostał się do finału konkursu! W konkursie jest 114. finalistów, z czego w naszej kategorii – grafika użytkowa i opakowania  – wyłoniono 12. finalistów. Laureatów poznamy 26 października na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbędzie się w siedzibie IWP w Warszawie. Trzymajcie kciuki!

Nasz System Identyfikacji Wizualnej został doceniony w tym prestiżowym konkursie i dzięki temu jego elementy znajdą się na wystawie pokonkursowej, którą będzie można oglądać w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie od 27 października do 3 grudnia 2017 roku. Dodatkowo nasze wzory zostaną pokazane w katalogu dwujęzycznym, który co roku towarzyszy wystawie. Dobry Wzór to jedyny w Polsce monitoring rynku prowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który  wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi.

Stałym elementem konkursu jest monitoring polskiego rynku. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyszukują i dopuszczają do konkursu dostępne na polskim rynku produkty i usługi. Nagrodą w konkursie jest znak i certyfikat Dobry Wzór. Konkurs istnieje na rynku od 1993 roku i jest pierwszą polską nagrodą za wzornictwo. Od 1995 roku swoją nagrodę: Wzór Roku, przyznaje Minister Gospodarki. Największe zmiany w Dobrym Wzorze zaszły w 2006 roku, kiedy po raz pierwszy w konkursie mogły wziąć udział również produkty producentów zagranicznych. Od tego momentu polskie produkty i polscy przedsiębiorcy konkurują z zagranicznymi markami. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

• dom
  • praca
  • sfera publiczna
  • usługi
  • nowe technologie
  • grafika użytkowa i opakowania
  • nowe materiały produkcyjne

W każdej kategorii jury wyłania laureatów i przyznaje nagrody Dobry Wzór. Minister Gospodarki nagradza znakiem Wzór Roku najlepszy polski produkt lub usługę, a prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia najlepszego projektanta tytułem Designer Roku.

#nagrody #konkurs #design #grafika