Specjalne oprowadzanie dla przewodników po wystawie ”WIKINGOWIE W POLSCE?”

dr Michał Bogacki podczas pierwszego kuratorskiego oprowadzania po nowej wystawie, fot. MPPP w Gnieźnie

3 marca 2017 r. o godz. 17.00 odbyło się specjalne oprowadzanie kuratorskie po naszej nowej wystawie "WIKINGOWIE W POLSCE?" Zabytki skandynawskie z ziem polskich". Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Po ekspozycji oprowadził jeden z kuratorów wystawy - dr Michał Bogacki (Dyrektor MPPP w Gnieźnie).

Zachęcamy Was do korzystania z oprowadzania przez przewodników podczas wizyty w naszym mieście!

"WIKINGOWIE W POLSCE?" to wystawa, którą można oglądać w naszym Muzeum od 24 lutego do 16 lipca 2017 r. Przygotowaliśmy ją wspólnie z Instytutem Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk – jego szczecińskim oddziałem – Ośrodkiem Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich. Jest to pierwsza w naszym kraju zakończona powodzeniem próba zebrania w jednym miejscu dużej liczby znalezisk związanych z bezpośrednią obecnością Skandynawów na ziemiach polskich.

Zapraszamy serdecznie!

#przewodnicy #turystyka #oprowadzanie #wikingowie