Rodzinna niedziela w Muzeum - dziecięce kolekcje

Czy kiedyś dzieci kolekcjonowały np. takie koniki? fot. MPPP w Gnieźnie

29 stycznia 2017 r. (godz. 11.00-13.00) odbyła się kolejna "Rodzinna niedziela w Muzeum", która stała się doskonałą okazją, by odwiedzić w rodzinnym gronie "WYSTAWĘ ZABAWEK". Tym razem porozmawialiśmy z dziećmi o tym, co kolekcjonuję i pokazaliśmy, jak dbać o swoje zbiory - karty, lalki, znaczki, naklejki, auta, czy nawet zabawki z McDonald's!

Dzieci swoje kolekcje zbierają już od najmłodszych lat, a często jest tak, że te niezwykłe dziecięce zbiory giną z powodu zmieniającej się mody na różne przedmioty do zbierania. Mamy nadzieję, że dzięki naszym zajęciom dzieci zrozumiały jak ważne ich kolekcje mogą być w przyszłości, dla kolejnych pokoleń. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Was wspólnym zbieractwem i będziecie wspólnie z dziećmi pielęgnować ich początki!

#dzieci #weekend #historia #zabawki