Lekcje muzealne na ”WYSTAWIE ZABAWEK”

Zdjęcie z wernisażu wystawy, fot. MPPP w Gnieźnie

13 listopada otworzyliśmy ekspozycję czasową - "WYSTAWĘ ZABAWEK". Pracownia edukacyjna naszego Muzeum przygotowała ofertę edukacyjną z myślą o przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi zajęciami. Już wkrótce podamy szczegóły dotyczące lekcji na nowej wystawie czasowej.

LEKCJE MUZEALNE:

• Średniowieczne zabawy i zabawki
    Dla kogo? (przedszkola, szkoły podstawowe)

Lekcja o historii zabaw i zabawek w średniowieczu z wykorzystaniem kopii zabytków archeologicznych zestawionych z oryginałami. Lekcji towarzyszył mini warsztat wykonywania własnoręcznie zabawki.

• Kolekcje, czyli co zbierać i jak o to zadbać
    Dla kogo? (przedszkola, szkoły podstawowe)

Zajęcia o kolekcjonowaniu i zabawkach w oparciu o kolekcje prywatne i muzealne obecne na wystawie. Zajęciom towarzyszył warsztat plastyczny.

• Co o nas mówią nasze zabawki?
    Dla kogo?
    (gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne)

Zajęcia dla młodzieży o archeologii pamięci, podczas których w trakcie ćwiczeń i zwiedzania wykorzystaliśmy eksponaty na wystawie oraz wspomnienia zabawek z ich własnego dzieciństwa.

#lekcje #muzealne #historia #zabawek