Finisaż wystawy ”Chrzest-św. Wojciech-Polska...”

Na zdjęciu kurator wystawy oprowadzający po ekspozycji, fot. MPPP w Gnieźnie.

23 października  zaprasiliśmy Was na ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna". W ten dzień wstęp do Muzeum był bezpłatny.

Podczas finisażu kurator wystawy, Pan Tomasz Janiak (Kierownik Działu Naukowego MPPP w Gnieźnie) oprowadzaił zainteresowanych, w tym 2 grupy zorganizowane po swojej ekspozycji. W ramach finisażu odbyła się także "Rodzinna niedziela w Muzeum".

W tym miejscu pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, bez których wystawa oraz wydarzenia z nią związane nie mogłyby się udać. Dzięki tej ekspozycji odwiedziło nas tysiące turystów, zorganizowaliśmy sześć spotkań z cyklu "OTWARTE WYKŁADY", na których mieliśmy okazje wysłuchać wybitnych naukowców, stworzyliśmy program trzech lekcji muzealnych o tematyce związanej z chrztem Polski i zaprosiliśmy rodziny na cztery "Rodzinne niedziele w Muzeum" związane z tematyką wystawy. Prócz tego odbyły się także "Warsztaty kaligraficzne" dla dorosłych i kilkadziesiąt oprowadzań kuratorskich po wystawie.

Dziękujemy przede wszystkim współorganizatorom wystawy - Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Archiwum Archidiecezjalnemu w Gnieźnie. Za arnżację ekspozycji jesteśmy wdzięczni dwóm osobom - prof. dr hab. Sławomirowi Kuszczakowi, prof. dr hab. Weronice Węcławskiej-Lipowicz. Projekty graficzne do wystawy wykonało AVANTGARDE BRANDING STUDIO.

Patronatu honorowego wystawie udzielili: Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski Wojciech Polak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak, Starosta Gnieźnieński – Beata Tarczyńska oraz Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz

Współorganizatorami wystawy byli:

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Urząd Miejski w Gnieźnie

Patronatu medialnego udzieliły nam media, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przekazywaniu informacji:

Polskie Radio, Radio Merkury, TVP Kultura, Przewodnik Katolicki, Przemiany na Szlaku Piastowskim, Tydzień Gnieźnieński, historia.org.pl, gniezno24.com, e-gniezno.pl, informacjelokalne.pl, moje-gniezno.pl, popcentrala.com

#finisaż #wystawa #chrzest #Polska