Warsztaty w ramach projektu ”Twoja szkoła to niezła sztuka”

Zdjęcie z pierwszego spotkania z licealistami, fot. MPPP w Gnieźnie

Od 7 września do 16 października 2016 r.  uczestniczymy jako partnerzy w projekcie "Twoja szkoła to niezła sztuka", którego głównymi organizatorami jest Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego. Jest to wydarzenie, które ma na celu popularyzację architektury gnieźnieńskiego modernizmu wśród młodzieży.

23 września o godz. 9.00 odbyły się warsztaty z licealistami w ramach tego projektu. Uczniowie poszukiwali dawnych zdjęć i dokumentów, a także wyrażali osobiste refleksje związane z miastem i przestrzenią. Wszystko po to, by 14 października podjąć się montażu wystawy na holu głównym Muzeum, która ma być efektem pracy warsztatowej.

Prowadzenie: Kamila Kasprzak oraz Paweł Bartkowiak (Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego), a także Magda Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obslugi Wystaw i Edukacji) i Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia Edukacyjna)

Cały program projektu "Twoja szkoła to niezła sztuka" znajduje się TUTAJ.

#warsztaty #modernizm #muzeum #historia