Otwarcie wystawy ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w Kcyni

fot. Justyna Makarewicz, UM w Kcyni

12 września 2016 r. wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski" została pokazana w Urzędzie Miejskim w Kcyni, przy Rynku 23. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpiło o godz. 17.30, a ekspozycję będzie można oglądać do 30 września.

Wystawę otworzyła Pani Justyna Makarewicz - inspektor ds. oświaty, kultury  i ew. zabytków w Referacie Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM. Na wernisażu obecny był  Jakub Magrian (Pracownia Historyczna), który wygłosił także wykład o początkach państwa polskiego oraz Halina Kowalska (Spec. ds. koordynacji wydarzeń). Wyżej wymienieni pracownicy Muzeum oprowadzili po wystawie i zaprezentowali aplikację mobilną towarzyszącą ekspozycji. Pełna relacja z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Zapraszamy szczególnie mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego!

fot. Justyna Makarewicz
Wykład Jakuba Magriana, fot. Justyna Makarewicz