”Spotkania z żywą historią”

Na zdjęciu Michał Ostrowski, tóry poprowadzi pierwsze "Spotkanie z żywą historią" fot. OSTRY RYBAK

21 października 2016 r. odbyła się w naszym Muzeum wyjątkowa lekcja historii, którą poprowadził Michał Ostrowski, który od 20 lat zajmuje się odtwarzaniem kultury materialnej średniowiecza. Zajęcia te skierowane były dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

"Spotkania z żywą historią" to nowy cykl edukacyjny naszego Muzeum, który ma za zadanie popularyzację wiedzy o historii różnych epok. Polegać ma na spotkaniach z odtwórcami historycznymi, którzy poprzez przedmioty i ciekawe historie będą pokazywać jak wyglądało życie codziennie, czym walczono i jak radził sobie człowiek w różnych epokach historycznych. Pierwsze spotkanie dotyczyło epoki średniowiecza.

Koszt: 5 zł od osoby
Czas trwania: 60 minut