Światowy Dzień Turystyki

fot. FOTOSTUBE

30 września 2016 r. obchodziliśmy w wielkopolsce Światowy Dzień Turystki, w które to wydarzenie jak co roku się włączyliśmy. Tego dnia Muzeum odwiedzili przedstawiciele środowisk turystycznych z całego regionu.

Tegoroczne obchody w całości poświęcone były Szlakowi Piastowskiemu, a wydarzenie to miało na celu wzbogacenie tegorocznych obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. Była to okazja do poznania przez przyjezdnych miejsca organizacji obchodów.  W wydarzeniu wziął udział m.in. Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, przedstawiciele samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz członkowie Rady Programowo - Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego. Tak zacni Goście zostali oprowadzeni po wystawie "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna" przez kuratora wystawy Tomasza Janiaka (Kierownik Działu Naukowego MPPP w Gnieźnie).

Patronami tegorocznego wydarzenia są Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Starosta Gnieźnieński / Przewodniczący Rady Programowo - Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego oraz Burmistrz Pobiedzisk. Głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Partnerem wykonawczym jest Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce" we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie oraz Urzędem Miasta i Gminy w Pobiedziskach.

#turystyka #świat #zwiedzanie #1050