Wystawa ”Chrzest 966. U źródeł Polski” w Norwegii

Pokaz wystawy w Askim (fot. MPPP w Gnieźnie)

Po Kanadzie przyszedł czas na Norwegię! Nasza mobilna wystawa "Chrzest 966. U źródeł Polski", którą niedawno pokazywaliśmy w kraju klonowego liścia, tym razem podróżuje po Norwegii. Prezentacje trwają od 20 sierpnia 2016 r., towarzysząc XXXII Polskiej Pielgrzymce z Oslo do Mariaholm.

Wystawę pokazaliśmy:

20 sierpnia w kościele pw. NMP w Askim (ekspozycję otworzyli Bernt Ivar Eidsvig – biskup Oslo, Sławomir Kowalski – konsul RP, Jerzy Jankowski  prezes Związku Polaków w Norwegii, Bogdan Kulas  wiceprezes Związku Polaków w Norwegii, Hubert Gorczyca - producent filmów dokumentalnych "Taste of Emigration" o Polakach w Norwegii i dyrektor Domu Polskiego w Oslo) oraz w Sanktuarium Matki Bożej w Mariaholm;

21 sierpnia w katedrze pw. św. Olafa w Oslo oraz w kościele St. Laurentius w Drammen

22 sierpnia w Ambasadzie RP w Oslo;

24 sierpnia w Klubie Polskim w Galerii Stylo w Oslo.

Wystawę można wypożyczyć kontaktując się z Haliną Kowalską (spec. ds. koordynacji wydarzeń)

e: halina.kowalska@muzeumgniezno.pl

t: +48 690 887 669

Obecnie prezentujemy wystawę na terenie całej Norwegii. Wystawę można oglądać w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo - Wydział Konsularny Drammensveien 169-171, 0244 Oslo, Norwegia.

Zachęcamy placówki w Norwegii do wypożyczania wystawy bezpośrednio z Ambasady:

Osoba do kontaktu:
Sławomir Kowalski – Kierownik Wydziału Konsularnego  (ustalanie terminów, wypożyczenie, odbiór wystawy)

e: sławomir.kowalski@msz.gov.pl

t:  +47 24 11 08 76.

Instytucja wypożyczająca wystawę zobowiązana jest do przesyłania informacji o wystawie (gdzie, kiedy, o której godzinie odbędzie się otwarcie wystawy, jak długo będzie prezentowana; fotorelacja, frekwencja) do Muzeum Początków  Państwa Polskiego w Gnieźnie na adres:

e: halina.kowalska@muzeumgniezno.pl

t: +48 690 887 669