Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

Zwiedzający nasze Muzeum nierzadko są pod wrażeniem głównej wystawy (fot. FOTOSTUBE)

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa obchodziliśmy w naszym Muzeum od 13 do 18 września 2016 r. Przygotowaliśmy coś dla szkół, gości indywidualnych, grup zorganizowanych oraz dla rodzin. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach EDD był wolny!

Podczas EDD odwiedziło nas ponad 1500 zwiedzających, którzy skorzystali z bezpłatnego zwiedzania Muzeum. Od 13-16.09 do godz. 14.00 można było zwiedzić nasze Muzeum z historykiem sztuki, historykiem oraz archeologiem (Dział naukowy MPPP w Gnieźnie). Z tej formy oprowadzania skorzystały głównie szkoły, któe miały okazję zapoznać się z wystawą  pt. „Początki państwa polskiego”. Dodatkowo odwiedzający nas w sobotę 17 września, mogli wziąć udział w wernisażu wystawy Gnieźnieńskie Browary. Z cyklu kolekcjonerzy w Muzeum. Natomiast 18 września zaprosiliśmy rodziny do uczestnictwa w Rodzinnej niedzieli w Muzeum.

fot. MPPP w Gnieźnie

#EDD #dziedzictwo #zwiedzanie #historia