Otwarcie wystawy ”Katedra gnieźnieńska. Świat średniowiecznej wyobraźni” w Tykocinie

fot. Muzeum w Tykocinie

10 lipca 2016 r., w Muzeum w Tykocinie, Tomasz Janiak (kierownik Działu Naukowego MPPPG) oraz Jarosław Gryguć (rysownik) reprezentowali naszą instytucję, za sprawą wystawy mobilnej "Katedra gnieźnieńska. Świat średniowiecznej wyobraźni".

Dzięki współpracy z Muzeum Podlaskim w Białymstoku, w którym prezentowaliśmy wystawę "Chrzest 966. U źródeł Polski", nasza kolejna mobilna wystawa na nowo rozpoczyna swą podróż. Tym razem mieliśmy przyjemność pokazać naszą pracę w Muzeum w Tykocinie - jest to Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Na wernisażu w Tykocinie nasze Muzeum reprezentował Tomasz Janiak (Dział Naukowy MPPPG), który jest autorem scenariusza do wystawy, a towarzyszył mu Jarosław Gryguć - autor unikalnych fotografii wystroju rzeźbiarskiego katedry gnieźnieńskiej. Twórcy tej ekspozycji zostali także poproszeni o wygłoszenie wykładów wprowadzających w tematykę wystawy. Po wystąpieniach wszyscy Goście zostali oprowadzeni po samej ekspozycji, składającej się z posterów prezentujących szczegóły wystroju średniowiecznej katedry.

Wystawę można oglądać do 16 października. Zapraszamy serdecznie!

Poniżej fotografie z otwarcia wystawy, które prezentujemy dzięki uprzejmośći Pani Marii Pisarskiej-Kalisty (Dyrektor Muzeum w Tykocinie):

Tomasz Janiak (MPPPG) oprowadza po wystawie
Od lewej: Tomasz Janiak (MPPPG), Maria Pisarska-Kalisty (Dyrektorka Muzeum w Tykocinie), Jarosław Gryguć (rysownik)
Tomasz Janiak oraz Jarosław Gryguć podczas wygłaszania wykładu
Tomasz Janiak i Goście Muzeum w Tykocinie