Udostępniamy ciekawy artykuł o Chrzcie Polski

"Nowe źródła i nowe początki chrześcijaństwa w Polsce" to tytuł wykładu, który poprowadził w naszym Muzeum prof. dr hab. Dariusz Andrzej Sikorski - historyk, mediewista, pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykład odbył się 23 czerwca (czwartek) o godz. 17.00 w naszym Muzeum.

Profesor jest jednym z najwybitniejszych znawców dziejów początków państwa polskiego oraz historii kościoła w średniowieczu. Jest także jednym z autorów, którzy swój tekst o początkach Kościoła w Polsce opublikowali w katalogu do naszej jubileuszowej wystawy. Tekst nosi tytuł "Chrzest Polski i początki Kościoła w Polsce" i jest to przedstawienie bardzo interesujących poglądów na temat początków chrześcijaństwa w Polsce.

Zapraszamy do lektury artykułu prof. dra hab. Dariusza Sikorskiego, który udostępniamy Wam w całości TUTAJ (pdf). Jest to świetna okazja do zapoznania się z tematami, które ten wybitny historyk poruszył na wykładzie w naszym Muzeum.

Artykuł pochodzi z katalogu do wystawy "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna".

#artykuł #katalog #chrzest #publikacje