Rodzinna Niedziela w Muzeum

Zdjęcie zrobione podczas "Rodzinnej niedzieli w Muzeum" (fot. MPPPG)

Zapowiadając kolejną "Rodzinną niedzielę w Muzeum" pytaliśmy o to, czy Wasze dzieci lubią zwierzęta. Teraz już wiemy, że nie tylko lubią, ale świetnie potrafią odgadywać ich symbolikę. Podczas ostatniego rodzinnego spotkania odkrywaliśmy wspólnie zwierzęta i stwory, które znajdują się na Drzwiach Gnieźnieńskich oraz kaflach gotyckich.

Najpierw edukatorki z naszego Muzeum - Anna Lubczyńska oraz Marta Karalus-Kuszczak - wprowadziły dzieci do świata średniowiecznych przedstawień zwierząt. Dzieci poznały symbolikę zwierząt i z dużą radością wzięły udział w warsztatach ruchowych, w których rozpoznawały charakter zwierząt.

Kolejnym punktem "Rodzinnej niedzieli w Muzeum" były warsztaty, podczas któych dzieci pokazały swoją interpretację świata przyrody, inspirując się tym, czego dowiedziały się o średniowieczu. Używając przedstawień z kafli gotyckich, których ogromną kolekcję posiadamy w naszym Muzeum, stworzyły własne stwory. Wszystkie wykonane przez dzieci interpretacje mogłyby znaleźć się z powodzeniem na którymś ze średniowiecznych zabytków!

"Rodzinna niedziela w Muzeum" odbyła się 26 czerwca o godz. 11.00. Dziękujemy rodzicom i ich dzieciom za tak liczne przybycie i zaangażowanie w zaproponowane przez nas działania.

Jeśli chcecie być na bieżąco i wiedzieć o wszystkich naszych wystawach, warsztatach i innych wydarzeniach popularyzatorskich - zachęcamy, by zapisać się do naszego newslettera. Można to zrobić wchodząc na stronę główną i wpisując swój adres mailowy na samym dole strony.

#rodzinnie #niedziela #muzeum #przyroda #historia