Zjazd Dużych Rodzin – warsztaty w Muzeum

fot. MPPPG

W weekend 17-19 czerwca odbywał się w Gnieźnie Zjazd Dużych Rodzin. Jednym z punktów programu warsztatowego zjazdu były zajęcia dla rodzin przygotowane przez zespół z pracowni edukacyjnej naszego Muzeu.

Zainteresowanie muzealną ofertą warsztatową było bardzo duże. Rodziny chętnie uczetniczyły w naszych zajęciach po to, by razem z nami odkrywać tajemnice średniowiecza. Anna Lubczyńska oraz Marta Karalus-Kuszczak (pracownia edukacyjna MPPPG) przygotowały kilka ciekawych punktów programu dla całych rodzin. Zajęcia odbyły się w sobotę 18 czerwca w godz. 9.15 - 12.45.

Podczas warsztatów dzieci tropiły i szukały śladów początków naszej państwowości na wystawie  "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna". Na tej samej wystawie dzieci miały okazje odkryć świat przyrody, który został przedstawiony na wielu zabytkach, w tym najbardziej okazale na Drzwiach Gnieźnieńskich. Wysłuchiwały opowieści i rozwiązywały zagadki, dzięki którym dowiedziały się wiele o średniowiecznych bohaterach na wystawie "Początki Państwa Polskiego".

Warsztaty zostały przygotowane z myślą o całych rodzinach i różnych zainteresowaniach dzieci. Działania plastyczne i ruchowe miały na celu przybliżenie historii i kultury naszego kraju.

Dziękujemy wszystkim rodzinom za tak liczne przybycie!

Organizatorami IV Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Gnieźnie byli:

Miasto Gniezno
Pierwsza Stolica Polski
www.gniezno.eu

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”
ogólnopolska organizacja zrzeszająca duże rodziny
www.3plus.pl

#zjazd #rodzinnie #edukacja #warsztaty