Profesorowie z Polski i Węgier dyskutowali o Chrzcie Polski

prof. Daniel Bagi podczas wykładu "Chrystianizacja Węgier" (fot. MPPP w Gnieźnie)

W czwartek, 19 maja o godz. 17.00 odbyły się kolejne "Otwarte wykłady", czyli spotkania "w rotundzie" na naszej wystawie "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna". Wykłady organizujemy od marca 2016 roku i wszystkie łączą się z tematyką Chrztu Polski.

Tym razem gościliśmy dwóch wybitnych naukowców - prof. dra hab. Józefa Dobosza, dyrektora Instytutu Historii UAM oraz prof. Daniela Bagi, historyka z Węgier, z najstarszego Uniwersytetu w tym kraju (Uniwersytet w Peczu). Wysłuchaliśmy dwóch wykładów o tytułach "Chrystianizacja Węgier" (D. Bagi) oraz "Średniowieczni dziejopisowie o Chrzcie Mieszka I" (J.Dobosz). Dziękujemy Wam za przybycie i zadawanie pytań, które zaowocowały bardzo ciekawą dyskusją.

Zachęcamy do udziału w "Otwartych wykładach", których prowadzący odpowiadają na wszelkie pytania, także te niałatwe i nie tylko z zakresu wiedzy o chrzcie. Następny wykład już 23 czerwca o godz. 17.00. Wkrótce podamy szczegóły.

O wykładzie możecie przeczytać także w:

informacjelokalne.pl
e-gniezno