Kolejne spotkanie z cyklu ”OTWARTE WYKŁADY”

fot. MPPP w Gnieźnie

Cykl spotkań "Wykłady otwarte", które odbywają się w rotundzie na naszej wystawie czasowej "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna", skupiają środowisko naukowców, historyków i mediewistów znanych zarówno w kraju, jak i za granicą. Tematem naszych spotkań są zagadnienia związane z chrztem Polski, a same wykłady posiadają wymiar edukacyjny.

Tym razem gościliśmy w naszym Muzeum wybitnego naukowca, historyka-mediewistę, laureata Polskiego Nobla - prof. dra hab. Jerzego Strzelczyka. Słuchacze, którzy w pełnym skupieniu słuchali wykładu profesora, po spotkaniu chętnie zadawali pytania, a w ten sposób wszyscy mogliśmy dowiedzieć się jeszcze więcej na temat "14 kwietnia przed 1050 laty".

Zapraszamy na kolejny "Wykład otwarty", który także odbędzie się w rotundzie, a wygłoszą go prof. dr hab. Józef Dobosz oraz prof. dr hab. Daniel Bagi. Tytuły wykładów: "Średniowieczni dziejopisowie o chrzcie Mieszka I" oraz "Chrystianizacja Węgier". To wszystko już 19 maja o godz. 17.00!

Sprawdź jakie inne atrakcje przygotowaliśmy w ramach naszej jubileuszowej wystawy TUTAJ

O spotkaniu możesz przeczytać także w mediach:

e-gniezno.pl

Zobacz naszą fotorelację ze spotkania:

#wykład #chrzest #966 #1050 #Mieszko