ALE HISTORIA! TESTUJ Z NAMI GRĘ HISTORYCZNĄ

Czy Mieszko I był królem?

Gdzie wzniesiono pierwszy most na Wiśle?

Czy Kolej Warszawsko-Wiedeńska dojeżdżała do Lwowa?

Ile nagród Nobla zdobyła Maria Skłodowska-Curie? Czy Fiata 126P produkowano na Śląsku?

Na te - i wiele innych pytań - znajdziecie odpowiedź w rodzinnej grze planszowej, którą Granna przygotowała na jubileusz 1050-lecia Państwa Polskiego. Granna jest najbardziej rozpoznawalną  polską firmą, która od 25 lat wydaje gry planszowe dla dzieci, młodzieży i rodzin. Nauka poprzez zabawę to misja tej firmy. W swojej ofercie Granna ma ponad 300 tytułów gier o różnej tematyce. W związku z rocznicą Chrztu Polski Granna postanowiła wydać grę o historii Polski pt.”Ale Historia!”.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do naszego Muzeum już 13 kwietnia na godz. 15.00. Będziecie mogli, jako jedni z pierwszych w Polsce, wypróbować grę "Ale historia!". Dla wszystkich firma Granna przygotowała upominki, a na tych, którzy poradzą sobie najlepiej z historycznymi zagadkami czekają nagrody specjalne. Zachęcamy także nauczycieli do przyjścia ze swoimi uczniami, by mogli sprawdzić w atrakcyjny sposób swoją historyczną wiedzę. Ilość miejsc jest ograniczona, a na wydarzenia obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: edukacja@muzeumgniezno.pl

Tego dnia grę będzie testować także KLUB FANTASTYKI FANTASMAGORIA!

Testowanie gry to tylko jedna z atrakcji, które będą czekać na Ciebie tego dnia - spotkamy się z niezwykłym historykiem, a także z twórcami gry "Ale Historia"!

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej grze?
Mechanika gry pozwala w łatwy sposób dopasować poziom zagadek do wieku i wiedzy graczy. Pytania dzielą się na trzy kategorie trudności, a uczestnicy zabawy sami decydują, na które z nich chcą odpowiadać. Do gry zapraszamy młodzież od 12 roku życia. Pytania do gry wymyślił nauczyciel, doświadczony historyk Zbigniew Pawłowski. Oceny merytorycznej dokonał redaktor Arkadiusz Wasilewski z Wydawnictwa Nowa Era.

Przyjdź do nas już 13 kwietnia o godz. 15.00, a przekonasz się, że "Ale Historia!" to:
•    Świetne połączenie nauki z zabawą
•    Niezwykła podróż poprzez wieki narodowej historii i kultury Polski
•    Kilka poziomów trudności i wariantów gry
•    180 unikalnych kart, każda z własną ilustracją

Patroni gry:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego, kanał History, kanał H2, portal Zalogowani przez Chrzest  966.com.pl, Łowca Przygód, wydawnictwo Nowa Era, TVP Historia, portal Historykon.pl, ogólnopolski miesięcznik Odkrywca, portal Historia.org.

#gra #historia #nauka #mieszko