Po raz pierwszy w Gnieźnie!

5 zmysłów, Marek Lapis

Wystawa czasowa | czas trwania: 15.01.2016 - 28.02.2016

Katalog wystawy do pobrania: tutaj

"Wielkopolska Press Photo" z roku na rok coraz bardziej zaznacza swoją obecność prezentując uznanych fotografów, a także wyłaniając nowych, utalentowanych fotoreporterów. Głównym organizatorem konkursu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Gniezno może się pochwalić docenianymi w Polsce i na świecie fotografami, zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia wykonane przez kilku Gnieźnian: Dawida i Waldemara Stube oraz Marka Lapisa.

Dawid Stube zdobył I nagrodę oraz nagrodę SPL za zdjęcie „Zespół kociego krzyku”, które opowiada historię 16-letniego Igora. Chłopiec cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną „Zespół Kociego Krzyku”. Codziennie, wraz z matką, walczy o to, by jego odkrywany świat choć trochę przypominał ten normalny.

Zespół kociego krzyku, Dawid Stube

Waldemar Stube otrzymał Wyróżnienie (ZPKWW) za zestaw „Plastik”, którego bohaterką jest Kornelia i jej rodzice. Dziewczynka ma najprawdopodobniej ma zespół Mowata-Wilsona - jest to rzadka choroba wad wrodzonych, a w Polsce zdiagnozowane są razem z Kornelią dwie osoby. Rodzice Korneli heroicznie walczą z chorobą każdego dnia.

Plastik, Waldemar Stube

Patronat honorowy nad konkursem i wystawą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Partnerami, patronami i współorganizatorami wydarzenia są właściciele portali: www.prasalokalna.eu, www.zpkww.pl, www.mdk.turek.pl, www.biblioteka.gniezno.pl, www.zpafpoznan.pl, artyscizap.pl, www.biblioteka.krotoszyn.pl, www.andre.com.pl, www.gloswagrowiecki.pl,  www.monitorwielkopolski.pl, www.wtk.pl,  www.radiomerkury.pl, www.radioemaus.pl, staszyszyn.pl.