Spotkanie z żywą historią

Ekspozycję "WIELKOPOLSKA PRESS PHOTO 2015" możecie oglądać w holu naszego Muzeum jeszcze tylko do końca lutego. Dla tych, którzy nie byli na tworciu wystawy, relacjonujemy przebieg tego wydarzenia.

Wystawę otworzył między innymi jeden z głównych organizatorów tego wydarzenia oraz juror– Władysław Nielipiński - Gnieźnianin, który jest instruktorem ds. fotografii w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Nasz gość specjalny opowiedział o historii powstania „Wielkopolska Press Photo”, któremu przyświeca podobna idea do założonego w 1955 roku konkursu World Press Photo – znanego na całym świecie.

W jury tegoż konkursu zasiadał także Mariusz Forecki – uznany fotoreporter z Poznania, który ma za sobą liczne nagrody, wyróżnienia i wystawy, a według miesięcznika PRESS prowadzi najlepszy blog fotograficzny w Polsce. Mariusz Forecki oprowadził po ekspozycji i zwrócił uwagę na szczegóły pracy jury nad wyłanianiem zwycięzców.

Gniezno może się pochwalić wieloma utalentowanymi i profesjonalnymi fotografami, zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Z dwójką z nich mieliśmy okazję rozmawiać tego samego popołudnia. Znani  mieszkańcom Gniezna Dawid i Waldemar Stube, których prace zostały zuważone w konkursie "Wielkopolska Press Photo 2015", opowiedzieli o swoich reportażach. Zdjęcia nagorodzone zostały w kategorii „Życie codzienne” i opowiadają o ludziach – ich troskach, walce i radościach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu i zobaczenia tych niesamowitych zdjęć w naszym Muzeum.

#wystawa #fotografia #wernisaż #press #gniezno