SELFIE sprzed lat ...

Młodzież doskonale wie co to jest selfie. Jest to pewien rodzaj fotografii autoportretowej zazwyczaj wykonywanej z aparatu, telefonu, czy tabletu, który osoba portretowana trzyma w ręce. Na wystawie "Sztuka i czas" możemy oglądać portety, które wprawdzie nie były malowane przez postaci z obrazów, ale być może cel był podobny. Po co robimy sobie selfie? Dlaczego portret był i jest jednym z najpopularniejszych gatunków sztuki? O tym porozmawiamy 23 lutego (wtorek) o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00.

Na zakończenie wystawy "Sztuka i czas" zapraszamy licalistów do naszego Muzeum na warsztaty z Piotrem Szaradowskim.
Zastanowimy się jak działa nasza pamięć i jak mówimy o przeszłości. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób pamiętamy naszych bliskich i co robimy, by upamiętnić ich historie. Prowadzący omówi portrety prezentowane na wystawie, ale głównym tematem będzie sam portret, jako jeden z najpopularniejszych gatunków sztuki (istniejący długo przed selfie), jego rodzaje, odmiany i techniki używane przez artystów. Portrety osób prezentowane na wystawie "Sztuka i czas" z jednej strony odnoszą się do tego co osobiste i intymne, z drugiej natomiast przedstawiają postacie, które współtworzyły przeszłe wydarzenia. Uczestnicy dzięki różnym zadaniom będą mogli lepiej uświadomić sobie własne miejsce w toczącej się historii.

Na warsztaty obowiązują zapisy:
nr tel.: 61 426 46 41 w. 221
e-mail: edukacja@muzeumgniezno.pl

Zapraszamy do zapoznania się z blogiem Piotra Szaradowskiego, prowadzącego warsztaty: muzealnemody.blogspot.com

#muzeum #edukacja #warsztaty #selfie #portrety #liceum