Gnieźnieński Chór Chłopięcy „Szpaki” – 50 lat!

Od 24 lipca do 12 września 2020 roku będzie można oglądać zorganizowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wystawę zewnętrzną Gnieźnieński Chór Chłopięcy «Szpaki» – 50 lat!”. Wystawa poświęcona jest chłopięcemu chórowi „Szpaki”. Powstał on Gnieźnie w styczniu 1970 roku z inicjatywy Tadeusza Peksy, kierownika Wydziału Kultury Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu. Prowadzony był przez dyrygenta Wiesława Kisera. Wystawę można oglądać na ulicy Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, słynnym „Deptaku”.

Organizowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wystawa Gnieźnieński Chór Chłopięcy «Szpaki» – 50 lat!” stanowi pierwszą w skali Polski ekspozycję poświęconą w całości temu gnieźnieńskiemu chórowi. Składa się ona z 12 plansz zawierających informacje prasowe pochodzące z archiwaliów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Archiwum Zespołu Miejskiego „Szpaki”. Planszom towarzyszy bogata szata graficzna, wzbogacona o zdjęcia pochodzące z całego okresu działania chóru.

Twórcy:

Autor wystawy: