WARSZTATY ŚPIEWU ARCHAICZNEGO ZE STASZKIEM MAZURKIEM

fot. MPPP w Gnieźnie

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
dla uczestników 
warsztatów śpiewu archaicznego ze Staszkiem Mazurkiem

w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”
 

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
31 maja – 2 czerwca 2019 r.


Program:

termin: 31 maja 2019 r., godz. 18.00-21.00
miejsce: wystawa czasowa „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”

termin: 1 czerwca 2019 r., godz. 11.00-19.00 
miejsce: sala edukacyjna

termin: 2 czerwca 2019 r, godz. 10.00-14.00  
miejsce: sala edukacyjna

Przerwy obiadowe będą ustalane indywidualnie, możliwość wykupienia posiłku w stołówce IKE UAM.
Kawa i herbata w cenie warsztatów.

 

Opłata:
Koszt warsztatów: 270,00 zł (całość kwoty płatna do 27 maja 2019 r.).
Nr konta: 16 1020 4115 0000 9402 0004 0816 (w tytule przelewu: warsztaty śpiewu 2019, imię i nazwisko).
 

Kontakt do koordynatora warsztatów ze strony Muzeum:
Magda Robaszkiewicz, t. 503 074 307,
e: magda.robaszkiewicz@muzeumgniezno.pl

 

Nocleg:
Akademik Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5-7.
Koszt noclegu: 50,00 zł za dobę (płatne w sekretariacie IKE UAM, w piątek czynne do 15.00 lub przekazanie gotówki przez organizatorów warsztatów, klucze do pobrania w holu głównym IKE UAM czynnym całą dobę).


Więcej o warsztatach:

Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy zapoznają się z archaicznymi melodiami i tekstami oraz historią ich przemian. Wydarzenie odbywać się będzie na wystawie „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”.

Jeśli pragniesz zajrzeć w głąb siebie, zatrzymać się i usłyszeć melodię swojej duszy – przyłącz się do nas. Dla wielu warsztaty mogą być początkiem nowej przygody, odkryciem świata dźwięków i przyjemnym relaksem. Z pewnością pozwolą „uwolnić głos”, poszerzyć jego skalę, poprawić oddech oraz zwiększyć jego nośność.

Zajęcia będą miały charakter grupowy, ale każdy uczestnik otrzyma możliwość skorzystania z indywidualnej porady. Ćwiczenia będą dostosowywane do możliwości oraz potrzeb grupy. Warsztaty skierowane są zarówno do osób pracujących głosem (między innymi do nauczycieli, wykładowców, aktorów, wokalistów) oraz do tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w tym zakresie.

Warsztaty poprowadzi znakomity terapeuta wokalny Stanisław Mazurek, który na co dzień, śpiewu, zajmuje się badaniami, rekonstrukcją i propagowaniem wiedzy na temat muzyki dawnej oraz dawnych instrumentów. Od lat wspiera i przygotowuje chóry, zespoły wokalne oraz solistów. To osoba, który łączy miłość do muzyki dawnej z pracą badawczą, lutnictwem oraz szeroko rozumianą edukacją. Współpracuje z muzeami, szkołami oraz artystami-muzykami, od amatorów i pasjonatów do najbardziej wymagających profesjonalistów.

Program warsztatów obejmuje ćwiczenia fizyczne, oddechowe i głosowe, przygotowujące organizm do naturalnego śpiewu. Zestawienia ćwiczeń, kolejność oraz ilość powtórzeń to autorska metoda terapeuty Stanisława Mazurka oparta na wieloletnim doświadczeniu i obserwacjach. Zajęcia przybliżą elementy tradycji słowiańskiej m.in. poprzez analizę melodyczną oraz interpretację tekstów wybranych utworów.
 

Zapraszamy!

#KulturaMuzyczna #WarsztatyŚpiewu #Mazurek