Rodzinna niedziela w Muzeum - Słowiańskie legendy i obrzędy

Zdjęcie ze zbiorów MPPP

 

W niedzielę 24 czerwca 2018 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w "Rodzinnej niedzieli w Muzeum". Tym razem przeniesiemy się do świata Słowian. 

 

Tegoroczny III Weekend na Szlaku Piastowskim odbywa się pod hasłem Słowiańskie legendy i obrzędy, podczas którego zapraszamy najmłodszych z opiekunami do zwiedzania muzeum specjalnie przygotowaną ścieżką. Nasza propozycja to zwiedzanie aktywne, w trakcie którego zaprosimy uczestników nie tylko rozmowy, ale i rozwiązywania zagadek, zabaw i ćwiczeń związanych z tematem spotkania z wykorzystaniem wczesnośredniowiecznych replik.

Odwiedzimy wystawę stałą Początki Państwa Polskiego i czasową Wielkie Morawy. Opowiemy o dawnych wierzeniach i związanej z nią obrzędowości słowiańskiej z czasów przedchrześcijańskich. To wówczas powstawały przekazywane ustnie legendy o początkach polskiej państwowości. Pokażemy pochodzące z odległych wieków przedmioty tajemnicze i rozbudzające wyobraźnię.

 

Rodzinne niedziele w Muzeum cieszą się dużym zainteresowaniem aktywnych rodziców i ich dzieci, które wychodzą pełne wrażeń z naszego Muzeum. Zapraszamy stałych bywalców, ale także tych, którzy jeszcze nigdy nie uczestniczyli w naszych rodzinnych spotkaniach – dołączcie razem z nami do wspólnej zabawy!

 

Rodzinna Niedziela w Muzeum odbędzie się 24 czerwca 2018 r. od godz. 11:00 do 13:00.
Spotykamy się w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. 
Czekamy na Was i serdecznie zapraszamy całymi rodzinami!

 

Uwaga! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Zwiedzanie wystawy Początki Państwa Polskiego i Wielkie Morawy odbędzie się w trzech grupach (po 45 minut każda). Wejścia w godzinach 11:00, 12:00, 13:00. Maksymalna ilość uczestników w grupie to 20 osób.
e-mail: rezerwacje@muzeumgniezno.pl
tel. 61 426 46 41 wew. 210

 

Wstęp wolny!
 

Prowadzenie: Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie)

#RodzinnaNiedziela #Słowianie #IIIWeekendNaSzlakuPiastowskim