Zwiedzanie za złotówkę

fot. MPPP w Gnieźnie

 

W związku z oddaniem do użytku nowych przestrzeni wystawienniczych oraz zakończeniem prac remontowo – modernizacyjnych Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przygotowało dla szkół oraz przedszkoli z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego ofertę specjalną pod nazwą „Zwiedzanie za złotówkę”.

Informujemy że w terminie od 1 listopada do 31 grudnia 2018 r. istnieje możliwość zwiedzania wybranych wystaw naszego Muzeum. Koszt to tylko 1 zł od osoby.

 

Do wyboru, dwie oferty zwiedzania:

Oferta nr 1

  1.  „Początki państwa polskiego”. Wystawa przedstawia tematy początków państwa polskiego. Główną ideą jest pokazanie roli Wielkopolski jako kolebki polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna, a także ukazanie przystąpienia państwa piastowskiego do kręgu cywilizacji łacińskiej i chrześcijaństwa.

Czas zwiedzania: ok 45 minut.

Wejście grupy co 20 minut.

Grupa: max. 50 os.

 

Oferta nr 2

Wystawy:

  1.  „Piastów malowane dzieje”. Na wystawie zaprezentowano obrazy XIX-wiecznych malarzy. Ukazują one postacie i wydarzenia z dziejów dynastii piastowskiej od jej legendarnych początków, aż do ostatniego przedstawiciela na tronie polskim.
  2. „Ceramika gnieźnieńska”. Na wystawie podziwiać można jedną z najcenniejszych w Europie kolekcji romańskich płytek ceramicznych oraz gotyckich, renesansowych i XIX-wiecznych kafli piecowych.
  3. „Sztuka romańska w Polsce”.Jest to ekspozycja, która prezentuje najcenniejsze zachowane detale architektoniczne – przykłady wczesnośredniowiecznej sztuki romańskiej w naszym kraju.
  4. „Gniezno. Stąd do przeszłości”. Wystawa ukazująca dzieje Gniezna od dnia dzisiejszego aż do czasów prehistorycznych za pomocą różnego rodzaju zabytków – źródeł historycznych.

Czas zwiedzania: ok 60 minut.

Wejście grupy co 20 minut.

Grupa: max. 50 os.

       

Uwaga!

Oferta „Zwiedzanie za złotówkę” skierowana jest do szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz przedszkoli z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego.

Oferta „Zwiedzanie za złotówkę” dostępna jest od wtorku do piątku, w godzinach od 9.00 do 16.00.

Oferty zwiedzania nr 1 i nr 2 nie łączą się.

Oferta „Zwiedzanie za złotówkę” obowiązuje od 1 listopada do 31 grudnia 2018r.

Zgłoszenia grup oraz wszelkie informacje na temat oferty uzyskać można pod numerem telefonu t: 61 426 46 41 wew. 210 lub rezerwacje@muzeumgniezno.pl

 

Do zobaczenia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie!

#promocja #powiat #gniezno #szkoła