Koronacja Królewska. Kobiety epoki Piastów

Zdjęcie ze zbiorów MPPP

Koronacja Królewska i w tym roku gościć będzie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie!

ZAWÓD: A R C H E O L O G
warsztaty dla dzieci i dorosłych

Kim jest archeolog? Większość z nas odpowiada: „panem od wykopków” albo „kimś jak Indiana Jones”. Nic z tych rzeczy! Archeolog dostarcza nam źródeł, dzięki którym pogłębia się nasza wiedza o przeszłości. Mniej mu jest zatem potrzebny szaleńczy zapał, bardziej ciężka praca i umiejętności związane z różnymi innymi dziedzinami nauki: biologią, genetyką, geofizyką. Dzięki nim i doskonaleniu się różnych metod badań archeolog może wciąż zadawać nowe pytania, badać już odkryte dawniej miejsca i obiekty. Znajduje w nich ciągle coś interesującego i nowego!

Podczas warsztatów będzie okazja do treningu umiejętności, które przydadzą się nie tylko kandydatom na przyszłych archeologów. Poćwiczymy: rysowanie, mierzenie, zadawanie pytań i orientację w terenie.

Zapraszamy w sobotę 28 lipca
w godzinach od 13.00 do 18.00.

Prowadzenie: Pracownia edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie ze wsparciem muzealnego archeologa.

Więcej informacji o imprezie: http://koronacjakrolewska.pl/

#Koronacja #Krolewska #Gniezno #KoronacjaKrolewska