Noc Muzeów w Gnieźnie 2018

Zdjęcie ze zbiorów MPPPG

W sobotę, 19 maja 2018 r. zapraszamy na kolejną Noc Muzeów w Gnieźnie. Jak co roku organizują ją wspólnie z naszym Muzeum: Parowozownia Gniezno oraz Muzeum Zabytków Kultury Technicznej.

Każde z trzech gnieźnieńskich muzeów przygotowało wiele atrakcji. W naszym, będziecie mogli zwiedzić nasze wystawy wraz z ich kuratorami, przyjrzeć się konfrontacjom muzealnym, czyli doświadczyć jak różnie patrzą na zabytek archeolodzy, historycy czy historycy sztuki. Ponadto w programie dwie, specjalne wystawy: Przedwojenne badania Kostrzewskiego oraz Motywy słowiańskie w sztuce 20-lecia, warsztaty tańca, potańcówka przy muzyce 20-lecia międzywojennego, kiermasz książek i wiele innych atrakcji.

Program Nocy Muzeów

Szczególną gratką będzie możliwość obejrzenia starych/nowych przestrzeni muzealnych remontowanych w ramach projektu „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap"To niepowtarzalna i jedyna okazja, aby zobaczyć je na żywo, jeszcze przed tym jak zaczną pojawiać się nowe wystawy!

Z okazji Nocy Muzeów, razem z Radiem Plus Gniezno, organizujemy specjalny konkurs! Już od poniedziałku, 14 maja do piątku 18 maja, ok. godz. 10:45 emitowane będą audycje o dawnym Gnieźnie. W każdej z nich usłyszycie jedno pytanie. Kartki z prawidłowymi odpowiedziami przynieście podczas tej wyjątkowej nocy do Muzeum. Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu.

Audycja numer 1 - Kcyńska łata (14.05.2018)

Audycja numer 2 - Pomnik Chrobrego (15.05.2018)

Audycja numer 3 - Przemysłowe Gniezno (16.05.2018)

Audycja numer 4 - Rozrywki gnieznieńskie (17.05.2018)

Audycja numer 5 - Zmotoryzowane Gniezno (18.05.2018)

Specjalnie w tę noc kursować będą dwa muzealne autobusy MPK Gniezno.

Rozkład jazdy autobusów

Bądźcie z nami!