„BORKA I SAMBOR” NA STREFIE KOMIKSU!

fot. ze zbiorów MPPP (na zdj. Karol Kalinowski)

Wspólnie z Czytelnią I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie zapraszamy na STREFĘ KOMIKSU. Już  po raz trzeci w „Czytelni na piętrze” prezentowane będą najciekawsze komiksy m.in. ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Podczas spotkania będzie obecny jeden z autorów naszej publikacji komiksowej „Borka i Sambor” –  Karol Kalinowski (znany także jako KaeReL). Jest to zapewne najbardziej oryginalny i najciekawszy artysta komiksowy w Polsce. To wyjątkowe spotkanie zaowocuje, mamy nadzieję, m.in. w interesującą dyskusją. Poza tym na wszystkich chętnych czekać będzie wystawa i czytelnia komiksów oraz możliwość zdobycia autografu, np. na egzemplarzu komiksu „Borka i Sambor”, który będzie dostępny do nabycia na miejscu.

STREFA KOMIKSU odbędzie się 19 stycznia 2018 r. od godz. 16.00 w Czytelni I Liceum Ogólnokształcącego na ul. Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie.

W programie:

16.00

• „Tropem polskich bohaterów. Przegląd najciekawszych postaci rodzimej sceny rysunkowej” – Aleksander Gniot i dr Michał Traczyk

17.00

• spotkanie z Karolem KaeReL Kalinowskim oraz wystawa jego prac
  • promocja komiksu „Borka i Sambor” Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
  • wystawa „KomiksLAND” Klubu Szalonych Artystów
  • czytelnia komiksów
  • games room
  • cosplay

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Nie może zabraknąć miłośników sztuki komiksowej, gier planszowych i dobrej zabawy!

Wstęp wolny!

#StrefaKomiksu #BorkaiSambor #komiks