Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich

kadr z animacji

Wystawa jest jednym z elementów projektu „Legenda o św. Wojciechu...”, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne i pakiet edukacyjny dla szkół.

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.

Zobacz ANIMACJĘ (film na YouTube)

English version The legend of St. Adalbert... (YouTube)

Zobacz WYSTAWĘ (plik PDF do pobrania ok. 13 MB)

Zobacz PREZENTACJĘ WYSTAWY (film na YouTube)

Link do aplikacji na urządzenia mobilne (system Android) - Google Play

W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.

Tak duży projekt wymagał współpracy wielu osób. Prócz pracowników naszego Muzeum oraz uczniów I LO, zaangażowani w niego byli badacze, specjaliści z zakresu historii wczesnego średniowiecza oraz dydaktyki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórcami animacji oraz wszelkich grafik jest tworcza10.pl z Poznania.

Wystawę można wypożyczyć, kontaktując się z Haliną Kowalską (spec. ds. koordynacji wydarzeń)
e: halina.kowalska@muzeumgniezno.pl
t: +48 690 887 669

Instytucja wypożyczająca wystawę zobowiązana jest do przesyłania informacji o wystawie (gdzie, kiedy, o której godzinie odbędzie się otwarcie wystawy, jak długo będzie prezentowana; fotorelacja, frekwencja) do Muzeum Początków  Państwa Polskiego w Gnieźnie na adres:
e: halina.kowalska@muzeumgniezno.pl
t: +48 690 887 669

Pokazy wystawy Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich w 2018 roku:

10 stycznia - 9 lutego 2018
Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie
ul. Wolności 7, 78-220 Tychowo
otwarcie wystawy: 10 stycznia o godz. 10.00

12-22 lutego 2018
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach
pl. Zwycięstwa 5, 76-020 Bobolice
otwarcie wystawy: 12 lutego o godz. 9.00

27 lutego - 5 marca 2018
Dzierzgoński Ośrodek Kultury

ul. Krzywa 16, 82-440 Dzierzgoń
twarcie wystawy: 27 lutego o godz. 9.00

Zapraszamy!

Pokazy wystawy "Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich" w 2017 roku:

7-8 listopada 2017
Areszt Śledczy w Pobiedziskach
otwarcie wystawy: 7 listopada o godz. 11.00

9-23 listopada 2017
Urząd Miejski w Kcyni, Rynek 23
otwarcie wystawy: 9 listopada o godz. 12.00

27 listopada - 14 grudnia 2017
Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale
ul. Doktora Tkaczowa 146
otwarcie wystawy: 27 listopada o godz. 17.00

18-31 grudnia
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie
ul. 1 maja 15
otwarcie wystawy: 18 grudnia 2017 r. o godz. 14.00

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Legenda o św. Wojciechu... Otwarcie wystawy w Urzędzie Miejskim w Kcyni, 9.11.2017 r.

#świętyWojciech #wystawa #animacja #edukacja