”Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”

kadr z animacji

Wystawa jest jednym z elementów projektu "Legenda o św. Wojciechu...", w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne i pakiet edukacyjny dla szkół. 

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.
 
 
Zobacz ANIMACJĘ (film na YouTube)
 
English version The legend of St. Adalbert... (YouTube)
 
Zobacz WYSTAWĘ (plik PDF do pobrania ok. 13 MB)

Zobacz PREZENTACJĘ WYSTAWY (film na YouTube)
 
W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.

 
Tak duży projekt wymagał współpracy wielu osób. Prócz pracowników naszego Muzeum oraz uczniów I LO, zaangażowani w niego byli badacze, specjaliści z zakresu historii wczesnego średniowiecza oraz dydaktyki z Uni-wersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórcami animacji oraz wszelkich grafik jest tworcza10.pl z Poznania. 
 

 
Pokazy wystawy "Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich" w 2017 roku:
 
7-8 listopada
Areszt Śledczy w Pobiedziskach
Otwarcie 7 listopada o godz. 11.00
 
9-23 listopada
Urząd Miejski w Kcyni, Rynek 23
Otwarcie 9 listopada o godz. 12.00
 
27 listopada - 14 grudnia
Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, ul. Doktora Tkaczowa 146 
Otwarcie 27 listopada o godz. 18.00
 
18-31 grudnia
Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie, ul. 1 Maja 15
Otwarcie 18 grudnia 2017 r. o godz. 14.00
 
Zapraszamy!

 
 
Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

#świętyWojciech #wystawa #animacja #edukacja