Nowa tapeta historyczna na listopad!

Pobierz tapetę TUTAJ [KLIK]
[Grafika na podstawie kafla gotyckiego labirynt Minotaura, z końca XV wieku]

“Miesiąc z Muzeum” - czyli jak sprawić, by “zabytkowe” tapety na pulpit z kalendarzem towarzyszyły nam codziennie? Tematem przewodnim, na jaki zdecydowaliśmy się w 2017 roku są zwierzęta - także fantastyczne, wyobrażone na płytkach ceramicznych i kaflach piecowych z naszej kolekcji - jednej z największych w świecie!

Chcesz mieć wpływ na decyzję, jaka tapeta będzie w kolejnych miesiącach?
Zaglądaj na nasz profil na FB.

Na LISTOPAD zaproponowaliśmy Wam wyobrażenia minotaura i ryboptaka – ze średniowiecznych kafli. Na każdy z tych motywów zaczerpniętych z zabytków można było oddać głos na muzealnym fanpage'uInternauci zdecydowali, że swoje pulpity ozdobią naszą tapetą, będącą zarazem kalendarzem, na którym widnieje:

MINOTAUR [tapeta na pulpit: pobierz plik]

Minotaur został zrodzony ze związku Pazyfae, żony Minosa i byka zesłanego przez Posejdona. Minos obiecał złożyć zwierzę w ofierze, jednak nie zrobił tego, za co Posejdon go ukarał. Sprawił, że Pazyfae zapałała do byka miłością i porodziła potwora. Minos zamknął groźnego Minotaura w zaprojektowanym przez Dedala labiryncie i nakazał podbitym przez siebie ateńczykom składać ofiary z młodych dziewcząt i chłopców. Minotaur został pokonany przez Tezeusza. Pomogła mu nić Ariadny. Jest symbolem niebezpieczeństwa zagubienia się w labiryncie życia.

Zwycięski motyw konkurował z wizerunkiem RYBOPTAKA/RYBOKOGUTA

#tapeta #kalendarz #historia #kafle