Mechanizm dyskryminacji - warsztat edukacyjny

Fot. FOTOSTUBE

Wspólnie z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu zapraszamy na warsztat edukacyjny "Mechanizm dyskryminacji", który w naszym Muzeum odbędzie się 6 oraz 13 listopada od godz. 16.00-20.00. Warsztat dotyczy rozpoznawania i przeciwdziałania wykluczeniu ze szczególnym uwzględnieniem środowiska szkolnego. Dostarczy wiedzy w kontekście edukacji antydyskryminacyjnej oraz wskaże metody pracy w tym obszarze.

Na warsztaty obowiązują zapisy - wypełnij formulasz zgłoszeniowy (do pobrania TUTAJ) i wyślij na adres:
zgloszenia@cpe.poznan.pl

Poszukujemy nauczycieli i nauczycielek, edukatorek i edukatorów z województwa wielkopolskiego do stworzenia grupy warsztatowej, która w trakcie dwóch 4-godzinnych spotkań pozna różne aspekty związane z mechanizmem dyskryminacji. W trakcie pierwszego spotkania uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z pojęciami takimi jak: tożsamość, stereotyp, uprzedzenie oraz poznają mechanizm dyskryminacji. Drugie spotkanie będzie dotyczyło form przeciwdziałania dyskryminacji i wypracowywania adekwatnych dla środowiska szkolnego metod pracy z uczniami/uczennicami w tym obszarze.

Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi, zgodnie z metodą uczenia się przez doświadczenie. Integralną częścią każdego spotkanie będzie odniesienie się do doświadczeń zawodowych osób uczestniczących w warsztatach.

Terminy i miejsca, w których odbywają się warsztaty:

• Gniezno – Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – 6 i 13 listopada 2017 r. | godz. 16.00-20.00
  • Poznań – Centrum Kultury ZAMEK – 10 i 17 października | godz.16.00-20.00
  • Rawicz – Szkoła Podstawowa nr 6 –  8 i 15 listopada 2017 r. | godz.16.00-20.00
  • Wronki – Wroniecki Ośrodek Kultury – 11 i 18 października | godz.16.00-20.00

Liczba miejsc jest ograniczona, warsztaty są bezpłatne.

Prowadzące:

• Martyna Markiewicz – trenerka antydyskryminacyjna i praw człowieka, koordynatorka projektów edukacyjnych i animacyjnych. Współpracuje z nauczycielami i nauczycielkami m.in. jako trenerka i autorka scenariuszy lekcji w projekcie Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna czy koordynatorka sieci Szkolnych Grup i Maratonu Pisania Listów Amnesty International.
  • Lena Bielska – założycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Aktywistka Sieci Herstorycznej, doktorantka UMCS. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i consent, trenerka dramy stosowanej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
  • Magda Szewciów – certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, jako trenerka zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności, równości płci a także przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. Ukończyła Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych oraz Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN.

„MECHANIZM DYSKRYMINACJI – warsztat edukacyjny” dofinansowano w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury.

#warsztat #CPE #uczniowie #nauczyciele